19,5 TL
Standart Teslimat : 13 Ağustos - 16 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Genç Törless Kitap Açıklaması

 

YİRMİNCİ YÜZYILIN ACIMASIZ SAVAŞ DÜNYASINA EDEBÎ BİR KEHANET
 
On dokuzuncu yüzyıl son bulurken Avusturya-Macaristan İmparatorluğu topraklarında Törless askerî bir okula gitmek üzere konforlu evinden ayrılır. Bu okulda ergenliğin en derin sorunlarıyla ve sorularıyla yüzleşirken aynı zamanda kendini acımasız bir deneyin ortasında bulur. Bu deney Törless’i insanlığın karanlık, akıl dışı dün-yasıyla tanıştıracaktır.
 
Genç Törless’ten bir parça:
 
“Bu yetişkinler ve sözüm ona çok zeki insanlar kendi etraflarına bir ağ örüyor, her bir ilmek bir diğerine bağlandığı için bunun doğal bir şey olduğunu sanıyor ama kimse her şeyi bir arada tutan ilk ilmeğin nerede olduğunu bilmiyor işte; daha önce ikimiz de bu konuyu hiç bu kadar ciddiyetle ele almamıştık zira insanlar böyle konularda çok fazla konuşmayı sevmez, ancak artık herkesin dünya hakkındaki görüşünün aslında ne kadar sığ ve zayıf olduğunu görebiliyorsun. Hepsi bir tür yanılsama, kafa bulanıklığı ve zayıflığın pençesinde! Bir tür anemi bu da!”

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.