58,8 TL
Standart Teslimat : 07 Şubat - 10 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Galiz Kahraman Kitap Açıklaması

 


"Bütün zamanların kahramanı olan bir insanın hikayesidir bu. O hem herkes hem de hiç kimsedir. Dünyadan alacağını tahsil etmeye gelmiştir. Çünkü, Tanrı dahil herkesin ona borcu vardır. Vebaline girilen tüyü bitmedik yetim işte odur. Kadim zamanlardan beri hakkı yendiğine göre, sonlu ama sınırsız bir evrenin engin ve derin merkezi insan olmanın, "olmasa da olur" halini icrâ etmesinde hiçbir sakınca yoktur. Romantik bir insafsızlığın bakir tacizcisi olmak sonuna kadar hakkıdır. Sıradanlığın üst insanıdır o. Asilliğiyle asilleşememesi umrunda bile değildir. Onun umrunda olan tek şey, sadece ve sadece kendini algılamak, kendi küçük âlemine sığan kainatı kabul etmektir. Çünkü bilmektedir ki, gerçek bilgelik de zaten budur."
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 192

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

İhsan Oktay Anar kelimeleri kuyumcu gibi işliyor, dokuyor, havaya atıp tutuyor. O nefis Osmanlıca hâkimiyeti, Türkçe bilgisi ve benzersiz üslubuyla bizi mest ve meftun ediyor. Ya çoğunluk gibi mi yazsaydı? Neuzübillah!.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

17.12.2020

merak

Okumayı merakla beklediğim bir kitap.

20.07.2020

İhsan Oktay Anar'ın Muhteşem Tarzı

Harika bir üslup, bir tarz. Yazarın kelimelerle bu şekilde oynaması muhteşem. Mutlaka okuyun.

15.04.2015

yine mizah

mizah yazarın her kitabının ana eksenlerinden biri. saçmalıktan kaynaklanan bir mizah bu. katıla katıla gülmek de olası acı acı gülümsemek de. ama bu sefer mizahın dozajı fazla sanki.konu mizahın altında ezilip kaybolmuş mu bana mı öyle geldi bilemiyorum. kahramansa epey tanıdık, herkes tanıyor. ama o kahramanı açıkça zikretmek epeyce tehlikeli olduğundan yazar belki de fazla abartarak kahramanı az çok gizlemek yoluna gitmiş. puslu kıtalar atlası, amat kadar başarılı değil, orası kesin. ama büsbütün kötü de diyemeyiz.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.