3/5 - 94 Kişi Yorum Yap, Kazan!
18,62 TL
25,5 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 11 - 13 Aralık
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"Bütün zamanların kahramanı olan bir insanın hikayesidir bu. O hem herkes hem de hiç kimsedir. Dünyadan alacağını tahsil etmeye gelmiştir. Çünkü, Tanrı dahil herkesin ona borcu vardır. Vebaline girilen tüyü bitmedik yetim işte odur. Kadim zamanlardan beri hakkı yendiğine göre, sonlu ama sınırsız bir evrenin engin ve derin merkezi insan olmanın, "olmasa da olur" halini icrâ etmesinde hiçbir sakınca yoktur. Romantik bir insafsızlığın bakir tacizcisi olmak sonuna kadar hakkıdır. Sıradanlığın üst insanıdır o. Asilliğiyle asilleşememesi umrunda bile değildir. Onun umrunda olan tek şey, sadece ve sadece kendini algılamak, kendi küçük âlemine sığan kainatı kabul etmektir. Çünkü bilmektedir ki, gerçek bilgelik de zaten budur."
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 192

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

İhsan Oktay Anar kelimeleri kuyumcu gibi işliyor, dokuyor, havaya atıp tutuyor. O nefis Osmanlıca hâkimiyeti, Türkçe bilgisi ve benzersiz üslubuyla bizi mest ve meftun ediyor. Ya çoğunluk gibi mi yazsaydı? Neuzübillah!.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%62,7
%25,3
%1,3
%6,7
%4
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

15.04.2015

yine mizah

mizah yazarın her kitabının ana eksenlerinden biri. saçmalıktan kaynaklanan bir mizah bu. katıla katıla gülmek de olası acı acı gülümsemek de. ama bu sefer mizahın dozajı fazla sanki.konu mizahın altında ezilip kaybolmuş mu bana mı öyle geldi bilemiyorum. kahramansa epey tanıdık, herkes tanıyor. ama o kahramanı açıkça zikretmek epeyce tehlikeli olduğundan yazar belki de fazla abartarak kahramanı az çok gizlemek yoluna gitmiş. puslu kıtalar atlası, amat kadar başarılı değil, orası kesin. ama büsbütün kötü de diyemeyiz.

08.03.2015

düşünmeyin alın

İhsan Oktay denilince düşünmeye bile gerek duymadan alırım her kitabını bu kitabın hikayesi diğerlerine göre daha ´lıght´ kalsa da en az onlar kadar ironik ve komik.İlk kez okuyacaklar için sırasıyla suskunlar puslu kıtalar atlası amat kıtabul hiyel galiz kahraman efrasiyabın hikayeleri ve yedinci gün sıralaması iyidir.

28.08.2014

tercih edilebilir

kitap klasik İhsan Oktay kitabı. tarz ve üslup aynı. kitapta Müslümanımsı yaşayanlara ağır eleştiri var. sadece ´´Efendimiz´´ adlı karakterin ismi beni rahatsız etti. Bu ismin sans eseri tercih edildiğini düşünmemekle birlikte, yakışıksız olmuş diyebilirim.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız