79,2 TL
Standart Teslimat : 22 Ağustos - 25 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Finansal Korunma Kitap Açıklaması

 

Türev Araçları İle Türkiye Uyumlu Risk Yönetimi Uygulamaları Risk Management Practices With Derivative Instruments Compatible With Turkey Kontrolsüz risk özellikle çok oynak piyasalarda bir felakete yol açabilir. Fiyat belirsizliklerinin, belirli olan ihtiyaçlar doğrultusunda, yönetilmesi gerekir. Bu kitap Ticari ve Finansal örnekler sayesinde, bazı risklerden arındırılarak güçlü yatırımlar yapılabileceğini ve sağlam bir gelecek inşa edilebileceğini anlatmaktadır. Uncontrolled risks especially in very volatile markets may lead to disaster. Uncertainties in prices should be managed in line with needs that are not uncertain. Through Commercial and Financial examples, this book explains that by eliminating some risks strong investments can be made and a solid future can be built. “Finansal piyasaların dalgalanmalarında paranızı korumak, kötüsünden kayıplarınızı sınırlamak için finansal risk yönetimini öğrenmek elzem oldu. (...) Finansal okur-yazarlığın ötesine geçilmesine katkısı olacak bir çalışma!” / “Learning financial risk management has become a prerequisite to protect your money in volatile financial markets, or at least to limit the losses you might incur.(...) This book will take the reader beyond financial literacy.” -Ali Ağaoğlu ,Vatan Gazetesi Yazarı Columnist, Vatan Newspaper- “Türev ürünler gibi giderek daha çok karşımıza çıkan karmaşık finansal araçların riskli dünyamızda nasıl kullanılabileceğini gösteren harika bir kılavuz kitap (...) ” / “This is a wonderful guidebook on using complicated financial instruments such as derivatives instruments, which are more and more commonly encountered in our risk-laden world. (...)” -Prof. Dr. Erdinç Altay, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi(Istanbul University, Faculty of Economics)- “Risk Yönetiminin olmazsa olmazı olan Vadeli İşlemler ve Opsiyon sözleşmelerinin kullanımı hakkında bu kitap (...) bu alanda çok önemli bir açığı doldurmuştur.” / “Futures and options contracts are the sine qua non of Risk Management, (...) this book has filled an important void in this area.” -Mustafa Yaman Başaran,Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası eski G.M.Y. Former Deputy General Manager of Futures and Options Exchange (VOB)-.

(Tanıtım Bülteninden)

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

02.12.2019

CFO ların mutlaka okuması gereken kitap

Günümüz şirketleri finans yöneticilerinin okuyup yönlendirici sonuçlar çıkarabileceği, para kazanmaktan öte eldeki parayı olumsuz finansal etkilerden nasıl koruyabilecekleri üzerine güzel araştırma içeriyor. Bir daha sipariş vererek yönetim kurulu başkanına hediye edeceğim.

15.11.2018

mahmut kemal

Harika bir kitap..Finansal Piyasalar nasıl hareket ediyor diye merak ediyosanız ,artık merak etmenize gerek yok.

28.09.2018

Finansal Korunma Hedging

Finansal korunmayı ihmal ettiğimizde krizler ,kauslar ,iflaslar yaşarız.Bunları yaşamadan da finansal araçları kullanabiliriz aslında kullanmalıyız. İşte bu kitap bu konuda bir şeyler öğrenmek için bir fırsat.Ben okumaya başladım ve şimdiden Finansal Piyasalara farklı bir pencereden bakıyorum.Teşekkürler Fabrizio Casaretto

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.