Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Yalçın Aydın Ayçiçek, bu kitabında, Evrensel Aşk Ahlâkı'mızın kadim hikâyelerinden biri olan Ferhat ile Şirin'i, bambaşka ama bence çok başka bir pencereden bakarak, gerçekten yenilikçi ve denebilirse devrimci bir yöntemle ele almış.

Yenilikçiliğinden kastımın ne olduğu apaçık ortada. Beni devrimciliği daha çok etkiledi. (Vurgulayayım: Siyasal devrimcilik değil bu, edebî-estetik devrimcilik). Karşıtlıklarla örgülenmiş diyalektik mantık, anlatının bütün organizmasını sarıp sarmalamış. Bu sarıp sarmalamalar, öylesine, dolgu malzemesi niyetine kotarılmamışlar; hikâyenin taşıyıcı kolonlarını ve sütunlarını oluşturmuşlar ki, kurgulamanın mîmarisine ve matematiğine imrenmemek olanaksız!

Öte yandan, anlatının dokusuna ustalıkla serpiştirilmiş şiirimsi deyişler de, konuyu olsun, tema'yı olsun, daha ilgi çekici, sürükleyici bir atmosfere taşımış.
-Bünyamin Durali-

Mehmene Banu ve Şirin Sultan bu iki nakkaşa bakıyorlardı hayranlıkla. Bir ara başını biraz kaldırıverdi nakkaş Ferhat Usta. İşte tam o anda, ona bakmakta olan güzeller güzeli Şirin Sultan ile gözgöze geliverdi. Ferhat gördü gündüzü, gece gözlü bakıştan. Güzeldir insan yüzü, nice güzel nakıştan.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 64

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Demos Yayınları

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

17.04.2007

Underground Hiphop

Ülkemizde hiphop ve turntablism müziğini en iyi yapan mc/dj olan Sagopa Kajmer'in bu efsane albümünü mutlaka edinin. Her devirde dinlenilecek, realist ve pesimist sözlere doyulacak bir sanat eseri.

27.03.2007

Evliyayı rap

Sadece size şunları söyleyebilirim gidin albümü alın ve CD çalarınıza takın. Hayatınızda böyle söz ve müzik anlayışıyla bütünleşmiş bir albüm dinlemediğinize dair bahse girerim. Ayrıca bu rap müzik değil Sagopa Kajmer müziğidir, arasında çok fark vardır. Bu albümü dinleyipte ağlamayan "insan" tanımadım pesimiszmin dibine vurulan bir albüm. Bu albümü çalmadan duramayacaksınız.

06.11.2005

Sago klasiği

Bir Sagopa Kajmer klasiği. Harika bir albüm. Beni ağlatan ilk Rap şarkısını yapmış insan ödülünü de almış oluyor Sagopa. Nasıl bir şarkı yapmışsa ağladım ya... Nasıl bir şarkı o Karikatür Komedya. Harikasin Sagopa.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız