20,1 TL
Standart Teslimat : 15 Ağustos - 18 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Eşcinsellik Üzerine Kitap Açıklaması

 

Yirminci yüzyılın ortalarından itibaren toplumsal algının zenginleşmesi ve özgürlükçü düşünce yapısının yaşam tarzına bir serbesti kazandırmasıyla, günümüzde özellikle gelişmiş ülkelerde bir “yönelim” olarak görülen eşcinsellik tarih boyunca tartışılmış ve çoğunlukla ahlaksızlık, suç ve günah olarak kabul edilmiştir. Adler de, çoğu meslektaşının aksine, eşcinselliğin doğumsal değil, edinsel olduğu tezini geliştirmiştir. Eşcinselliğin büyük ölçekli bir cesaret kaybından, yani yaşamda oynanacak cinsellik rolüne yeterince hazırlanılmadığından kaynaklandığını ve ilgili kişinin toplum içindeki “diğer” insanlardan biriymiş gibi eğitilmesindeki hatanın sonucunda ortaya çıktığını ileri sürmüştür. Adler, ayrıca, cinsel sapıklık olarak gördüğü sadizm, mazoşizm, fetişizm ve eksibisyonizm konularını da tarihleriyle birlikte ele almış ve bu “sapıklıkları” tedavi edilmesi gereken birer anomali olarak değerlendirmiştir. (Tanıtım Bülteninden)

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

09.07.2021

Bu kitap eşcinselliği anlamak için bir rehber olabilir.

Çeşitli gösteriler neticesinde alınan eşcinselliğin mental bir hastalık olmadığı kararının bilimle, psikolojiyle ne kadar çeliştiğini işte bu kitapta okuyoruz. Bugün bilime, medyaya, sanata, spora ve dahi devletlere yön veren Batı; bu konuda da bizlere yön vermeye çalışmakta. Oysa ki ne insan, ne vicdan, ne din, ne bilim ne de sanat eşcinselliği haklı çıkaramaz. Buyurun gerçekleri veya farklı bilgileri okumaya.

09.12.2020

Bu kitap eşcinselliği anlamak için bir rehber değildir.

Kitabın, Adler'in kişilik teorisiyle tutarlı giden bir anlatımı ve içeriği var. Eğer ilk defa Adler okuyacaksanız önce ”Bireysel Psikoloji” kitabını okumak ”Eşcinsellik Üzerine”yi anlamak açısından daha faydalı olacaktır. Ayrıca eşcinsellik ile alakalı bilgi edinmek istiyorsanız bu kitap bir rehber niteliğinde kullanılamaz, çünkü içinde belirtilen bilgiler güncel değil. Zaten kitabın en başında da kitabın bu sebepten dolayı rehber olarak kullanılamayacağı açıklanmış.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.