3,5/5 - 3 Kişi Yorum Yap
25,5 TL
42,5 TL %40
Standart Teslimat : 22 Ocak - 26 Ocak
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Elveda Rumeli Kitap Açıklaması

 

Balkan Savaşları’nın 100. yılı içerisindeyiz… İyi bir Elveda Rumeli romanından söz etmeli… İstanbul’da medrese eğitimi aldıktan sonra memleketine dönen Hasan, bir süre sonra bir ömre sığmayacak şeye şahit olur... Balkan Savaşları, esir kampları, I. Dünya Savaşı, salgın hastalıklar, göç yolları, ölümler ve bunlar arasında yaşanmaya çalışılan, yeniden kurulmaya çalışılan hayatlar. Gerçeklerden hareket eden, iyi yazılmış bir roman.

- Çağlayan Çevik – Hürriyet

Elveda Rumeli romanı 93 Harbi sonrası, Balkan Harbi ve 1. Dünya Savaşı yıllarında Bulgaristan’daki iki büyük çiftçi ailesinin yaşamını konu alır… Yazar Ramis Çınar, romanında tarihin geniş bir sayfasına açıklık getirir. Silistre’nin Çeyrekçi Köyü’nde yaşananları anlatarak Osmanlı’nın çözülüşünü başarıyla yansıtır. Yalın, akıcı bir dili vardır. Savaş, ayrılık ve göç romanlarına bir yenisini katarak yazınımıza katkıda bulunduğu bir gerçektir.

- Hasan Akarsu - Eleştirmen

Elveda Rumeli romanı beni o öyle sardı ki anlatamam. Rumeli’nin tatlı günlerini, insanların yaşadıkları sıkıntıları, yalnız, elsiz kolsuz, çaresiz kalmalarını, güç koşullara dirençlerini ve gelenekleri, Ramis Çınar çok güzel bir dille, öyle sürükleyici anlatmış ki hayran kaldım. Elveda Rumeli bugüne dek okuduğum en güzel öykülerden biri. Balkanları anlamak için bu kitap çok kişice okunmalı.

- Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan - İTÜ

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar
%33,3
%0
%66,7
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

29.11.2020

Kesinlikle tavsiye

Balkan sevgisi çok yoğun olan babam hepimize hediye aldı. Kesinlikle okunmalı ...

29.11.2020

Kesinlikle tavsiye

Balkanlar’ı görmüş , oradaki duyguları hissetmiş biri olarak kesinlikle tavsiye ediyorum. Kendime çocuklarıma ve yakın arkadaşlarıma da hediye aldım.

10.11.2020

Çok güzel

Elveda rumeli dizisini çok severek izlemistim yillar geçti hala unutamadım.Kitabıda dizinin kitabıdır diye aldım değilmis ama cok tatlı ve hüzünlü bir hikayesi var tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.