35,4 TL
Standart Teslimat : 18 Ağustos - 21 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Duvar Kitap Açıklaması

 

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

Varoluşçuluk'un babası sayılan Jean-Paul Sartre (1905-1980) Aydınlanma Çağından bu yana çağının tanığı ve bilinci (vicdanı) olabilmiş, edebiyata, felsefeye ve politikaya ilişkin görüşleriyle çağını etkilemiş, tartışmalara yol açmış ender bir yazar. Duvar'da yazarın beş öyküsü yer alıyor. Kitaba adını veren Duvar adlı öyküde, Frankocular tarafından ölüme mahkum edilen bir cumhuriyetçinin direncini yitirip bir arkadaşını ele verişi; Oda'da kocasının deliliğini paylaşmaya çalışan Eve'in çabaları, çağcıl Erostrates'te kalabalığın üzerine ateş ettikten sonra teslim olan Paul Hilbert'in gerçeküstücü eylemi; Gizlilik'te iktidarsız kocasını daha erkeksi biri için terk eden `soğuk' bir kadının öyküsü ele alınıyor. Son öykü Bir Yöneticinin Çocukluğu'nda ise bir sanayi yöneticisi olmaya hazırlanan Lucien'in cinsel gelişimine koşut olarak düşünsel bunalımları işleniyor. Bunalımlar çağı olmak özelliğini sürdüren yirminci yüzyılı ve onun insanını tanımak için Duvar vazgeçilmez bir kitap.

 
 
 
 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

11.12.2020

Harika bir Sartre eseri

keyifle okudum. İlk öykünün sonunda Sartre'ın gülmesindeki ruh hali unutmadığım bir kitap satırıydı.

27.05.2013

Yoksa ölümle yaşam arasındaki DUVAR mı?

Duvar, Sartre´nin birkaç öyküsünden oluşan bir kitaptır. Kullandığı dil ve terimlerden ne kadar bilgili bir insan olduğu kolayca anlaşılmaktadır. Duvar öyküsü hariç, her öyküsünde hayatın her yönüyle sorgulanması ön plandadır.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.