4/5 - 41 Kişi Yorum Yap
60,0 TL
125,0 TL %52
Standart Teslimat : 04 Aralık - 08 Aralık
Bu üründe kargo bedava!

Dünya Tarihi Kitap Açıklaması


Bilinen dünya tarihi anlatıları, Batı uygarlığının yükselişine odaklanma eğilimi nedeniyle Antik Yunan, Roma İmparatorluğu ve Avrupa'nın genişlemesi konularına ağırlık verir. Çin, Hindistan ve Japonya gibi büyük uygarlıkların tarihleri, dolayısıyla dünya nüfusunun çoğunluğunun yaşadıkları, genellikle çok daha küçük bir alana sıkıştırılır.

Dünya Tarihi, tamamen farklı bir yaklaşım sergiliyor. İnsanın öyküsünün bütünsel bir açıdan anlatılması gerektiği varsayımından yola çıkarak insanın evrimini, avcı ve toplayıcı olarak yaşamlarını ve devamında tarıma geçişlerini irdeledikten sonra Mezopotamya, Mısır, Çin, İndus Vadisi, Mezo Amerika ve Peru gibi yeryüzünün çeşitli bölgelerinde uygarlıkların ortaya çıkışını ele alıyor. Anlatısına ilk uygarlıkların öyküsüyle devam ederek bunların yalnızca farklılıklarını değil, benzerliklerini de vurguluyor. Aralarındaki ilişkilerin nasıl kurulduğunu ve teknolojinin, fikirlerin ve dünyanın en büyük dinlerinin birinden ötekine nasıl geçtiğini açıklıyor. Büyük İslam, Çin ve Moğol İmparatorlukları'na ayrıntılı olarak yer veriyor. Öykünün ancak sonlarına doğru Avrupa, teknolojik yenilikler ile sosyal ve ekonomik değişimlerin üzerinde yükselerek yavaş yavaş dünyaya egemen olmaya başlıyor. 21. yüzyıla gelindiğinde Avrupa'nın bu egemenliği de ortadan kalkıyor.

Dünya Tarihi, tam bir küresel alan taramasını gerçekleştirerek insanlık tarihinin yeni ve şaşırtıcı derecede farklı bir anlatımını sunuyor. Bu, yeni yüzyılda geçerli olacak bir dünyanın tarihi.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 874

Baskı Yılı: 2016


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 874

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık

 

Puanlamalar
%61
%19,5
%14,6
%0
%4,9
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

31.05.2021

GÜZEL BİR KAYNAK

Bu kitap gerçekten detaylı bir kaynak kitap. Çok başarılı buldum. İlgi duyanlar da alabilir.

31.01.2021

Güzel bir kaynak

Dünyamızın tarihi anlamak için güzel bir kitaba benziyor. Sipariş vereceğim. Umarım beklentimi karşılar.

12.01.2021

Güzel

Çok güzel , kapsamlı bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.