25,35 TL
Standart Teslimat : 28 Mayıs - 31 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Dirk Gently'nin Holistik Dedektiflik Bürosu Kitap Açıklaması

 

Yüz binlerce okura ulaşan Otostopçunun Galaksi Rehberi serisinin sevilen gezgini Arthur Dent’in yaratıcısı Douglas Adams, bu yeni serisinde dedektifliğin kalıplarını yıkan dedektif Dirk Gently ile çıkıyor okurun karşısına. 

Holistik dedektifimize göre, her olayın temelde birbiriyle bir bağlantısı vardır ve bu bağlantıların gizemini herkesten önce o çözmelidir. Çünkü Dirk Gently, soruları yalnızca yanıtlarını bildiğinde sormayı seviyor. 

Şimdiyse karşısında, yanıtını henüz bilmediği sorular var: Örneğin, basit bir hokkabazlık numarasıyla, Kolejin akşam yemeğindeki tuzluk nasıl oldu da iki yüz yıl önce yapılmış bir Yunan vazosunun içine girdi? Ve şu tuhaf bilgisayarcının kanepesi apartmanın merdivenine, yerinden oynatılamamak üzere nasıl sıkıştı? Fizik kurallarınca “imkânsız”, Dirk’ün anlayışınca “açıklanamaz” görünen bu muammaların peşinde, gezegenin varoluşuna dek uzanan bir zaman yolculuğuna çıkıyoruz.

“Douglas Adams, Dirk Gently’nin Holistik Dedektiflik Bürosu’nda bizi yine galaksiler arası tuhaf karakterlerle tanıştırıyor... Pürüzleri üst üste yığıyor, ilgiliyi ilgisizden ayırma işini okura bırakıyor. Yerleşik uygulamalarla ve tuhaflıklarımızla resmen dalga geçiyor…

Gently ve arkadaşları için çok güzel bir başlangıç.”

- Sacramento Bee - 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Editör:  Ebru Koç

Kapak Tasarım: Füsun Turcan Elmasoğlu

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

06.12.2019

Okuma listemde

Üç dört yıldır bir indirdim olsa da başlasam diye bekliyorum keşke bu da ikinci kitap gibi 9.90 a düşse

21.03.2019

Bir Douglas Adams Harikası!

Douglas Adams, İngiliz bilim-kurgu edebiyatının öne çıkan isimlerinden birisi. Dirk Gently karakteri yakın zamanda televizyona da uyarlandı ve iki sezon sürdü. Başarılı bir işti.Dirk Gently'ye dair bu ilk kitap Adams'ın Doctor Who için yazdığı bir senaryonun da karakterini barındırıyor. Bu kitaba başlamadan önce bu senaryonun Gareth Roberts tarafından kitaplaştırılmış hali olan SHADA'ya bir bakmanızı öneririm. Sürükleyici bir hikayesi var kitabın. Her şeyin birbiriyle bağlantılı olduğunu söyleyen, takıntılı ancak hedefe odaklanan, zeki bir dedektifin ilginç macerasını okuyoruz. Keyif alarak okuduğum kitaplardan. Hele de diziden dolayı ön bilgimin olması keyif dozunu daha da arttırdı.

11.09.2018

güzel

akıcı.Bazı yerlerinde okumak için kendinizi zorlasanız da güzel bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.