3,5/5 - 17 Kişi Yorum Yap

Hamur Tipi : 2. Hamur

Baskı Sayısı : 1. Basım

İlk Baskı Yılı : 2018

Sayfa Sayısı : 296

Ebat : 14 x 21

Dijital bir denizin içindeyiz. Deniz sürekli değişiyor ve yüzmenin olanakları her seferinde yeniden keşfediliyor. Ebeveynler olarak bu denizde ilerlemeye çalışırken çocuklarımızı nasıl yönlendireceğiz? Peki ya onlar bizden daha becerikliyse... Onl ... Tamamını gör
17,4 TL
29,0 TL %40
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Dijital bir denizin içindeyiz. Deniz sürekli değişiyor ve yüzmenin olanakları her seferinde yeniden keşfediliyor. Ebeveynler olarak bu denizde ilerlemeye çalışırken çocuklarımızı nasıl yönlendireceğiz? Peki ya onlar bizden daha becerikliyse... Onları olası tehlikelerden nasıl koruyacağız?

Dijital Dünyada Çocuk Büyütmek bu soruların yanıtlarını arıyor.

* Çocukların teknolojiyi nasıl kullanacağına dair bilinçli kararlar vermek,

* teknoloji ve çocuk gelişimi konularında en son bilgi ve araştırmalara erişmek,

* ipuçları, ince müdahale ve araçlarla pratik uygulamaları öğrenmek

* ve bunları uygulayabilmek için gereken inanca sahip olmak istiyorsanız bu kitap sizin için.

Çocuğunuzu ekran başından kaldırmak için bağırmanıza gerek kalmayacak. Kalktığında öfke nöbetlerine dönüşen kavgalar son bulacak. Çocuğunuzla ilişkinizi yeniden kuracak ve teknolojiye beraberce ayak uydurmanın keyfine varacaksınız.

Çünkü artık çocukların dijital dünyadan uzak durması 
mümkün değil.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

Puanlamalar

%47,1
%5,9
%23,5
%11,8
%11,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap
Güzel

Kitap çok başarılı yazılmış bir ebeveyn rehberi.İnternetin orantısız kullanımının çocuklar üzerindeki olumsuz etkisi hepimiz biliyoruz.Çocukları dijital dünyadan uzak tutmanın da zorluğu da ayrı bir konu..Yazar da tam bu noktada devreye giriyor.Dijitali ortadan kaldırmak mümkün olmadığına göre,onunla yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor.Kitapta dijital dünyanın çocuklar üzerinde ilişki,dil,uyku,beslenme,fiziksel hareket,işlev becerileri açısından etkileri,teknolojiyi çocukları susturmak için dijital emzik olarak değil de besleyici birer dijital lahana olarak nasıl kullanacağımızı anlatıyor.Teknolojiyi doğru kullanmada rehber niteliğindeki bu kitabı tüm ebeveynlere  şiddetle tavsiye ederim..

Güzel bir kitap

Güzel bir kitap bence, özellikle yaz aylarında boşlukta okumalık