22,75 TL
Standart Teslimat : 08 Temmuz - 11 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Dahi Diktatör Kitap Açıklaması

 

Atatürk hâlâ önemli mi bizim için? Çok önemli. Peki, akıl bizim için önemli mi, aklımızı kullanmak zorunda mıyız? Buna verilecek cevaptan, Atatürk’ün bugün bizimle ilgili olup olmadığı, onun adını hatırlayıp hatırlamamız, onun yaptıklarından ders alıp almamamız gerektiği ortaya çıkacaktır. Atatürk bize aklın neler yapabileceğini göstermiştir. Bunun mümkün olduğunu göstermiş; ama, “Ben böyle diyorum, böyle yapın,” dememiştir. Bilakis, “Ben hiçbir şey söylemiyorum, sadece aklınızı rehber edinin,” demiştir. Yaptığı bütün inkılâpların gayesi de aklın rehberliğinde Türkiye Cumhuriyeti halkını tamamen çağa uygun, bütün mana ve biçimiyle uygar bir toplum haline dönüştürmektir. 

 

Atatürk bir diktatör mü, değil mi? 

Son yıllarda yazılmış en iddialı Atatürk kitabı olmaya aday bu eserde bu ve daha birçok sorunun cevabını bulacaksınız.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

30.12.2020

Bilimsel Atatürk

Mustafa Kemal fenomeninin bilimin ışığı altında, onun bilimle olan sürükleyici macerasının destansı bir anlatımıdır.

14.12.2020

Okunması Gerekiyor

Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anlamak için okunması gereken kitaplardan birisidir. Bu kitapta sakın şunları beklemeyin; Atatürkün doğduğu yer, büyüdüğü yerler, okuduğu okullar vs. Bu kitap daha fazlasını sunuyor. Çok detaylı bir tarih anlatısı yok ancak okuduktan sonra ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaksınız. Atatürk’ün dehasını, manevralarını, hareketlerini ve düşünce yapısını kavramaya bu kısa ama etkili eserden başlayabilirsiniz. Size tavsiyem bu kitabı okuduktan sonra yine Celal Şengör’ün Hasan Âli Yücel ve Türk Aydınlanması adlı kitabını hemen bu kitabı bitirdikten sonra okumanız.

03.12.2020

muhteşem

Celal hocanın akıcı üslubuyla tarihi yaşıyorsunuz

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.