53,2 TL
Standart Teslimat : 28 Haziran - 01 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Cumhuriyet Döneminde Rize 1: 1923-1950 Kitap Açıklaması

 

Cumhuriyetin kuruluş yıllarında il hâline getirilen Rize, bundan sonraki süreçte, çay tarımındaki gelişmeye bağlı olarak ülke ekonomisinde ve önemli siyasî kişiliklerin siyasette söz sahibi olmalarıyla birlikte, Türk siyasî hayatının yönlendirmesinde yavaş yavaş kendisine bir yer edinmeye başlayacaktır. 1923-1950 yılları arasında Rize'de idarî yapılanmadan bayındırlık faaliyetlerine, eğitimden sağlığa kadar birçok alanda yenilikler olmuş ve düzenlemeler yapılmıştır.

Elinizdeki kitap, 1923-1950 yıllarını kapsayan Tek Parti döneminde Doğu Karadeniz'in önemli merkezlerinden birisi olan Rize'nin coğrafi özelliklerini, idarî yapısını ve ildeki sosyal, kültürel, ekonomik ve siyasî gelişmeleri konu edinmiştir.  Tamamı alanında uzman akademisyenlerden oluşan bir kadro tarafından hazırlanan “Cumhuriyet Döneminde Rize-I (1923-1950)” adlı eser,  Rize tarihini bilimsel tarihçilik ilkesi çerçevesinde ele almakta ve önemli bir döneme ışık tutmaktadır. 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.