Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Çocuğunuza Sınır Koyma 1 Kitap Açıklaması

 


Çocuklarınız kurallarınıza uymuyor, yanlış davranışlarda mı bulunuyorlar? Doğru davranmaları konusundaki önerilerinizi önemsemiyor ya da ret mi ediyorlar? Yumuşak ve otoriter eğitim modelleri arasında kararsız mı kalıyorsunuz?

Oysa bu modellerden daha eğitici ve daha az çaba gerektiren bir yöntem var. Çocuğunuza Sınır Koyma, çocuklarınızın daha nazik ve saygılı olması için altyapı oluşturmanıza yardımcı olur.
Robert MacKenzie tarafından yazılmış ve tekrar gözden geçirilerek genişletilmiş bu baskı ile kanıtlanmış teknik ve yöntemleri öğrenecek ve çocuğunuzun sizinle işbirliği yapmasını sağlayacaksınız.

Bu kitap anne-babalara şu özellikleri kazandırıyor:

 • Anlaşılır, kesin ve etkili sınırlar koymak

 • Çatışma ve güç mücadelelerine son vermek

 • İşbirliğine yönlendirecek kurallar koymak

 • Çocuklara sorun çözme becerileri kazandırmak

 • Yanlış davranışlar karşısında mantıksal sonuçlar uygulamak


 • Çocukların, gelişimlerini yönlendirecek sınırlara ihtiyaçları vardır. MacKenzie'nin rehberliğinde sizler de mutlu ve tatminkâr bir aile hayatı için gerekli olan eğitici sınırları oluşturmayı öğreneceksiniz.
  (Tanıtım Bülteninden)  Sayfa Sayısı: 400

  Baskı Yılı: 2016


  Dili: Türkçe
  Yayınevi: Yakamoz Yayınları

  Yorumlar

  Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

  12.06.2019

  Şiddetle tavsiye ediyorum

  Şiddetle tavsiye ediyorum, aklınıza takılan nasıl konuşmalıyım nasıl davranmalıyım sorularınızın yanıtlarını bulabileceğiniz ender kitaplardan biri.

  18.10.2018

  başucu kitabı

  ebeveynlerin kendi davranışlarının farkında olmalarına yardımcı oluyor. çocuğun yaşına göre ebeveynin davranışını algılama şeklini pek çok örnekle eçıklamış tavsiye ederim

  28.07.2017

  herkese tavsiye ederim

  Bu kategoride okuduğum en iyi kitap. Pratik, net şekilde anlaşılabilir ve uygulanabilir mesajlar veriyor.

  x

  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.