Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Çatışan Feminizmler Kitap Açıklaması

 


Çatışan Feminizmler, zamanımızın önde gelen dört feminist kuramcısının bir sempozyumda birbirlerini eleştirerek yaptıkları tartışmalardan oluşuyor. Feminizm ve postmodernizm üzerine önemli sorular soran; bu iki "izm"in kesiştiği ve ayrıldığı noktaları irdeleyen; öznellik, tarih yazıcılığı, etik, siyaset ve dil gibi konuları farklı perspektiflerden ele alan bir çalışma. Benhabib, Butler, Cornell ve Fraser feminizm ve postmodernizm üzerine tartışırken, bir yandan da bize feminizmin aslında sabit, içeriği ve sınırları belli bir alan olmadığını, aksine aslında pek çok feminizm anlayışı bulunduğunu ve bunların tümünü göz önüne almak, yeri geldiğinde sentezlemek gerektiğini gösteriyorlar.


(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Mesele'nin Yorumu

Seyla Benhabib, Judith Butler, Drucilla Cornell ve Nancy Fraser’ın birbirleriyle tartıştıkları makalelerin toplamı olan Çatışan Feminizmler, esasen geç basılmış bir kitap. Sadece feminist tartışmalar değil, sosyal bilimlerin tamamı ve toplumsal muhalefetin birçok unsuru açısından 1990’lı yıllar, postmodernizm tartışmaları tarafından belirlenmişti. Dil ve söylem analizleri, yapıbozumu teknikleri, soykütüğüne dayalı araştırma biçimleriyle karakterize olan postmodern çalışmalar, kendilerini Foucault, Derrida, Lacan ve Rorty gibi sosyal bilimcilerin çalışmalarının seçici ve özgül bir yorumuna dayandırıyordu..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.