0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
13,33 TL
22,22 TL %40
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 02 - 04 Mart
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Osmanlı'nın son yüzyılı, zor yüzyılı.
Çökmekte olan bir dünya imparatorluğunun en sancılı yılları.
Osmanlı'nın kaybettiklerini tekrar kazanmak, topraklarındaki halkları tek bir bayrak altında toplamak için mücadele eden Enver Paşa vatanının ve milletinin selameti için yola çıktığına, devletini eski görkemine kavuşturacağına inanıyordu. Bir suçlu gibi gizlice İstanbul'u terk ederken geride biricik aşkını bırakmıştı: On beş yaşındayken âşık olup evlendiği Naciye Sultan'ı. Avrupa'dan Rusya'ya takma adlarla ülkeden ülkeye dolaşıp amacına ulaşmaya çalışırken aklı ve kalbi hep İstanbul'da, Sultanı'ndaydı.
El altından gönderilen mektuplarla ve ancak kısa süreli birlikteliklerle süren bu derin aşka son noktayı, Enver Paşa'nın 1922 yılında Türkistan dağlarında, yoksunluk ve yalnızlık içinde ölümü koyacaktı. Tuna Serim'in uzun araştırmalar sonucu hazırladığı, kurmacayla tarihsel gerçekleri harmanladığı Bir Yalnız Adam, sadece Enver Paşa'nın askerlik hayatına büyüteç tutmuyor, onu insani özellikleriyle ele alırken seven ve sevilen bir erkek olarak farklı bir portresini çiziyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 360

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kırmızı Kedi

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

17.03.2015

Tavsiye Etmiyorum

Enver Paşa´nın ekseninde dönen tarihi bir roman.Ben dil ve anlatımını hiç beğenmedim.Yazar kadın olmasına rağmen erkek egemen ve devletçi bir mantıkla yazmış örn:´Enver Libya çöllerinde bedevi Arap aşiretlerine vatan için erkek gibi dövüşmeyi ve ölmeyi öğretti´ benzeri tabirler sık.Almanya´da İttihatçılara yönelik ´Ermeni Terörü´nün üstünde çokça durulmasına rağmen,bununu zemini yani 1915 Ermeni Tehciri ve Mezalimi üzerinde hiç durulmamış.Bence bu kitabın ilgi çekici bir yanı varsa o da Enver Paşa´nın yaşamını ele almasından ibarettir.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız