56,0 TL
Standart Teslimat : 04 Temmuz - 07 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Bir Varmış Bir Yokmuş - Masal Parkı Kitap Açıklaması

 


Çocuklar model alarak, örnekleme ile öğrenirler. Masal içindeki figürler, mesajlar, çocuğun öğrenme yaşantısında önemlidir. Özellikle mesaj içeren-eğitici değer taşıyan masallar gelişimi olumlu yönde destekler. Aile-çocuk iletişimini geliştirmeyi kolaylaştırır.

Masallar, dil gelişimi, bilişsel gelişim, duygusal ve sosyal gelişimi desteklediği gibi, çocuğun hayal gücünü ve üretkenliğini geliştirir. Evrensel değerlerin kuşaklara taşınması, çocuğun iyi-kötü, doğru-yanlış kavramlarını öğrenmesi ve soyut kavramların gelişmesi açısından faydalıdır. Timaş Yayınevi’ni, bu amaçlara uygun bir eser hazırladığı için kutlarım.
- Aynur Sayım, Uzman Psikolog


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 400

Baskı Yılı: 2016


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 400

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Timaş Çocuk

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

26.12.2020

Masal Değil Okuma Kitabı olabilir

Okuma-yazma öğrenen küçük yaş çocuklar için okumalarını geliştirmek adına her gün 1-2 hikaye okutulacak bir okuma kitabı olarak kullanılabilir ama güzel bir masal / hikaye kitabı mı diye sorarsanız, muhteşem değil. Okuması kolay kısa hikayelerden oluşan bir kitap.

04.05.2007

Ben olsam almazdım, hediye geldi.

Masal kitapları kolleksiyonum var ve bu konuda az çok uzman sayılırım. Bu kitapta yer alan masallar bilindik bazı masalların uyarlamaları. Klasik masalların kesilip biçilip atılması; içeriğinin kötü biçimde değiştirilmesi; masal kahramanlarının adlarının Türkçeleştirilmesi beni çok rahatsız etti. Masalların aslını öğrenmesini istediğimden, kızıma sadece resimlerini gösterip kendim hikaye uyduruyorum.<br>
Örneğin, ayakkabıcı cinler masalı yer almış ama ayakkabıcının karısı masalda yok. Masalın sonu da atmasyon olmuş tabii.<br>
Örneğin: Meşhur Grimm masalı "Rumpelstilskin" de uyarlanmış. Üstelik kötü bir deneme olmuş... Aynı seriden "Uçan Masallar" çok daha iyi bir kitap. Bunun yerine onu tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.