40,6 TL
Standart Teslimat : 06 Ekim - 09 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Bir Nefeste Dünya Tarihi Kitap Açıklaması

 


M.Ö. 3500'den 1945'e kadar kronolojik olarak düzenlenmiş; Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Okyanusya, Ortadoğu ve Orta Asya olarak bölgelere göre ayrılmış, bir nefeste okuyacağınız bir dünya tarihi kitabı.Farkında olsak da olmasak da, yaşadığımız dünya, tarihimiz tarafından şekillendirilmiştir. Tarih, aynı anda ortak insanlığın hem bir kaydı hem de bütünlüğünü sağlayan bir bağdır.

Bu kitap, antik medeniyetlerden II. Dünya Savaşı'na kadar yaşanmış büyük tarihsel olaylar hakkında fikir sahibi olmamız için gereken temel bilgileri içeren bir rehber. Büyük İskender'in imparatorluğu, Arap halifelerinin yükselişi ya da Çin'deki Tang Hanedanlığı, kadınların özgürleşmesi, komünizm ve faşizmin yükseliş ve düşüşleriyle ilgileniyor olabilirsiniz. Tüm bu konular ve daha fazlası hakkında son derece önemli bilgileri bu kitapta bulabileceksiniz.Kısa, kolay okunur, sade ve güvenilir bir kaynak olan bu eser, bugünkü dünyanın neden şimdiki gibi olduğunu anlamamızı mümkün kılacak kritik ipuçlarını ortaya koyuyor.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 208

Baskı Yılı: 2014


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 150

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Maya Kitap

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

13.12.2020

Açık, net, anlaşılır

Anlaşılır, net , kısa bilgiler edilebileceğini güzel bir kitap

09.12.2020

genel dünya tarihi

Kısa kısa da olsa , insanlık tarihinin kurmuş olduğu medeniyetlere bir bakış atıyor ve tarihsel bağlantıları kurabiliyorsunuz ...

15.09.2020

İlköğretim seviyesinde ders kitabı olarak okutulabilir

Gerek sistematiği gerekse de dili ve üslubu bakımından ilköğretim ve hatta üniversite seviyesinde ders kitabı olarak okutulabilecek, yalın, etkili, ilgi uyandırıcı bir eser.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.