15,6 TL
Standart Teslimat : 20 Mayıs - 23 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Bilinmeyen Sular Kitap Açıklaması

 

Hiçbir yere gidemeyecek, biliyorum. Kendimden. Yıllardır bu ıssız saatte, coşkusu sönmüş parkta oturup aynı şeyleri konuşmamızdan. Ve hâlâ işte burada, salıncakta bir ileri bir geri sallanmaktan öteye gidemediğimizden. Biliyorum. O da biliyor. Susup gidecekmiş gibi yapmaya, sallanmaya devam ediyoruz.

Bu öyküler hayata açılma endişesi içinde dolananları, kendi içindeki tutsaklığı sorgulayanları, günümüze has sahipsizlik, korunaksızlık duygusuyla yüzleşmeye çalışanları, düğüm olan ilişkileri, geçmişe takılıp sadece seyirci olarak yaşamayı seçenleri anlatıyor. Hem de dupduru bir dil, yeri geldiğinde hayli nüktedan bir anlatım, alabildiğine samimi bir yaklaşımla.

İlk öykü kitabı Tekme Tokatlı Şehir Rehberi'yle büyük beğeni toplayan ve 2019 Notre Dame de Sion Mansiyon Ödülü'nü kazanan Mevsim Yenice, beklenen yeni öykü kitabı Bilinmeyen Sular'la okurların karşısına çıkıyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

31.03.2021

Bir çift söz

Mutlak doğruymuşçasına dayatılan modern dönem değerlerinin ruhumuzda yarattığı tahribat, anlaşılmıyor olmanın verdiği acı, yalnızlığımızı aşmak için çaresizce ya da bir umut kırıntısına tutunmuş çırpınışlarımız... Mevsim Yenice, görünen gerçeğin ardındakine odaklanan, söyleyecek sözü olan, son dönemlerde bu niteliklere sahip az sayıdaki yazardan bir.

15.03.2021

Bilinmeyen sular

Başarılı su gibi akan bir anlatım. Her öykü ayrı etkiledi, okuyun okutun.

15.11.2020

BİLİNMEYEN SULAR

Kitap parça hikayelerden oluşuyor. Hepsini de çok başarılı buldum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.