4,5/5 - 12 Kişi Yorum Yap, Kazan!
5,9 TL
15,0 TL %61
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 17 - 19 Aralık
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Beyaz Zambaklar Ülkesinde, Finlandiya’ya adanmış bir kitaptır. Anlatılan, bu küçük ve geri kalmış ülkenin kültürel ve toplumsal gelişimidir. Fin halkının birlik ve beraberlikle ülkelerini yoksulluktan kurtarıp ideal bir ekonomi ve politika yaratmalarının üzerinden, yurtseverlerin özverisi ve fedakârlığı okunur. Tüm dünyaya örnek olacak bu coşku ve mücadele, onların topraklarını “bataklıklar ülkesinden” beyaz zambaklar ülkesine dönüştürmüştür.

1928 yılında, Atatürk’ün reformlarından önce bir Türk gazeteci kitap hakkında daha açık konuşuyordu: “Sanki iki milyonluk Fin halkı bu deneyi bizim için yaşamış, bizim yolumuzu aydınlatmak ve bize, kendi ağabeyine, bizim de gittiğimiz bu yoldan kararlı ve kuşku duymadan gitmeye devam edebileceğimizi söylemek için yaşamış. Bu sadece bir örnek değil, zafer kazanacağımızın bir kantı.” 

(Tanıtım Bülteninden)

Kapak: Füsun Turcan Elmasoğlu  

 

Puanlamalar

%58,3
%33,3
%8,3
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

31.08.2019

herkes okumalı

Atatürk'ün okumayı tavsiye ettiği siteden yeni satın aldığım kitaplar arasındaydıdün bitirdim insanların ve toplumların eksikliklerinden ve çözüm için neler yapılması gerektiğinden bahsedilmişFinlandiya yapıyorda biz neden yapamıyoruz ?bence okunmalı

23.08.2019

Şahane :)

Atatürk'ün okuduğu ve bizlerin de okumamızı istediği bir kitap. Öyle ki bu kitapta Atatürk'ün hayalindeki ülkeyi daha net anlıyorsunuz. Belki de her alanda O'nun başlattığı fikirler  devam ettirilseydi şimdi belki de dünyanın sayılı güçlü ülkelerinden olabilirdik.

10.03.2019

Tüm vatanseverler okumalı!

Beyaz Zambaklar Ülkesinde, Mustafa Kemal Atatürk zamanında Türkçeye ilk kez çevrildi. Atatürk, kitabı okuduğunda bu destansı başarıya tek kelimeyle hayran olmuştu. Derhal kitabın ülkedeki okulların, özellikle askeri okulların müfredatına dahil edilmesini emretti.Bu eserin varlığından haberdar olan Atatürk, kitabı hemen getirtmiş ve inceledikten sonra hemen basılmasını ve sonra da en geniş şekilde dağıtılmasını emretmiştir. Ayrıca Milli Savunma Bakanlığı da eseri derhal askeri okulların müfredatına aldırtmış ve bu eserin, subay adaylarının el kitabı olmasına karar verilmiştir.Türk askerleri ülkelerindeki “yaşamı yenilemek” için mutlaka bu kitabı okumalıydılar. Kitap o kadar çok ilgi görmüştür ki, Kuran-ı Kerim’den sonra en çok okunan kitap haline gelmiştir.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız