41,8 TL
Standart Teslimat : 16 Ağustos - 19 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Beşinci Dağ Kitap Açıklaması

 


'Beşinci Dağ', İlyas Peygamberin romanlaştırılmış öyküsü. İ.Ö. 870 yılında İsrail'den ve bu ülkenin korkunç kraliçesi Yezavel'den kaçıp Fenike'ye sığınan İlyas, orada, Tanrının İsrail'e yeniden dönmesine izin vereceği günü beklerken, ona kucak açan, evinde ağırlayan dul kadına ve oğluna büyük bir sevgiyle bağlanır. Ne var ki, Asurluların saldırısıyla yerle bir olan Akbar kentinde, sevdiği ve hiçbir zaman açılamadığı bu güzel kadın yıkıntılar altında kalarak can verir. İlyas, sevgisinin gücüyle, ona verdiği sözü yerine getirmek için, Akbarlılara önderlik edip kentin yeniden kurulmasını sağlar. Tanrının çağrısı üzerine, sevdiği kadının, sonradan kenti yönetecek olan oğlunu orada bırakarak İsrail'e geri döner. Beşinci Dağın doruğunda, başımıza gelen felâketlerin birer ceza değil, aşmamız gereken bir meydan okuma olduğunun bilincine varır. Paulo Coelho'ya göre, yaşamımızda karşılaştığımız engellerin, acıların, hüzünlerin hepsi, erince ve mutluluğa açılan birer kapı. Bu erince ve mutluluğa ulaşmanın giziyse, "hiçbir zaman vazgeçmemek". Yazdığı kitaplarla bugüne kadar dünyada yirmi milyondan fazla okurla buluşan Paulo Coelho, sıcak ve usta anlatımıyla bir kez daha büyülüyor okurlarını.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 235

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 195

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Paulo Coelho Dosyası "Dünyayı romanlar değil, okurlar değiştirir..."
Oylum Yılmaz

Bazı vakitler bir de bakmışız yaşam, içimizdeki sonsuz arayış gibi uzanıp gitmekte önümüzde, ikisi birbirinden ayrılmaz olmuş, en fenası, içinden çıkılamaz olmuş. Arayışın bir noktasında, geçmişten ve gelecekten azade bir “şimdi” de takılıp kalırız. Ama an gelir tüm tıkanıklıklar açılır, istediğimiz noktaya vardığımızda ne yapmak istediğimizi çok iyi bildiğimizi fark ederiz. Ve bir de ne görelim, üzerinde yürümekte olduğumuz yol aslında içimizde yürümekte....

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

07.04.2020

Sarsıcı

Kitap gördüğüm en etkiliyici başlangıçlardan birine sahip. Kaybetmek, yenilmek ve büyümekle ilgili müthiş bir kitap, onu okumasaydım yani İlyas peygamberle bu şekilde tanışmasaydım eksik kalırdım. Çok tavsiye ederim

06.08.2008

Sıkıcı

Bu kitabı alalı bayağı bir zaman oluyor, biraz okudum ama devam edemeyeceğimi anladığımda fazla ilerlememiştim zaten bıraktım. Çok sıkıcı bir kitap.

20.01.2001

Coelho bu kitabı yazarken acaba Stendhal'dan mı etkilenmişti? İlyas'ın Finike'ye sığınıp orada dul bir kadına aşık olması ve sonra aşık olduğu kadının çocuğunun hastalanmasının sebebi İlyas'a bağlanmıştı. Hatta İlyas'ın onlarar uğursuz geldiği ve ülkelerini terk etmeleri gerektiği vurgulanmıştı Beşinci Dağ'da. Stendhal'ın "Kırmızı ve Siyah"ında ise evli bir kadın olan Madam de Renal'ın çocuğu hastalanır. Çocuğunu çok seven bayan Renal bu hastalığın sebebini Julien ile yaşadığı yasak aşka bağlar ve onun bir an önce yaşamından çıkmasını ister.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.