74,7 TL
Standart Teslimat : 02 Şubat - 05 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Beni Ödülle Cezalandırma Kitap Açıklaması

 

Sizce çocuk eğitiminde ödül-ceza yöntemini kullanmak doğru mu? Peki; çocuk eğitiminde kullanılan ödüller, aslında ceza olabilir mi? Eğitim bilimci yazar Dr. Özgür Bolat, Beni Ödülle Cezalandırma adlı eserinde bu soruların cevaplarını okurlarıyla paylaşıyor ve çocuk eğitiminde ödülün etkilerini pek çok yönden ele alıyor. Dilerseniz kapsamlı araştırmaların ürünü olan bu faydalı eserin içeriğinden biraz bahsedelim.

 

"Beni Ödülle Cezalandırma" adlı kitabı neden okumalısınız?

Dr. Özgür Bolat'ın yazdığı Beni Ödülle Cezalandırma adlı kitap, çocuk eğitiminde ödülün etkilerini konu alıyor. Çocuk eğitiminin yanı sıra ödül konusunu iş yaşamı ve çalışanlar açısından da ele alan eser; bu yönüyle sadece ebeveynlere ve öğretmenlere değil, çok daha geniş bir kitleye hitap ediyor. 248 sayfadan oluşan eser, iki ana kısma ayrılıyor. İlk kısımda on altı, ikinci kısımda ise beş bölüm bulunuyor. Bölümler de kendi içinde alt başlıklara ayrılıyor. Kitabın birçok bölüme ayrılması ve onlarca alt başlık içermesi, pek çok konunun oldukça akıcı ve detaylı bir şekilde ele alınmasını sağlıyor. Ayrıca tüm bölümlerin sonunda o bölümde anlatılan konuların birkaç maddelik özeti yer alıyor. Söz konusu bölümdeki en önemli noktaları vurgulayan liste hâlindeki özetler, okurun anlatılan konuları daha iyi kavramasına yardımcı oluyor ve hatırlamak istediği konulara hızlıca göz atmasını kolaylaştırıyor. Ana bölümlerin yanı sıra kitapta "İçindekiler", "Sonsöz" ve "Kaynakça" adlı üç bölüm daha bulunuyor. İçindekiler kısmında kitaptaki tüm bölümler sırasıyla listeleniyor ve okurun kitaptaki tüm konuları bir arada görmesi sağlanıyor. Böylece okuyucunun okuma öncesinde kitap hakkında fikir edinmesine ve aradığı konuları kolayca bulmasına olanak tanınıyor. Sonsöz kısmında ise yazar, okurla son tavsiyelerini paylaşıyor ve bir şiirle sözlerini noktalıyor. Kitabın en sonunda yer alan Kaynakça kısmında da kitap boyunca yararlanılan kaynaklar, her bölüm için detaylıca listeleniyor. Okurlar için yönlendirici nitelik taşıyan kaynakların bölüm bölüm listelenmesi, konuyla ilgili ileri okuma yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Beni Ödülle Cezalandırma adlı eserin Dr. Özgür Bolat'ın ilk kitabı olduğunu biliyor muydunuz? Yazarın uzun araştırmalar sonucunda kaleme aldığı eser, ilk kez 2016 yılında Doğan Kitap tarafından yayımlanır. Kitabın editörlüğünü Neclâ Feroğlu üstlenirken kapak tasarımını ise Ve Ötesi Yazılım-Tasarım-Ajans yapar.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Özgür Bolat'ın yazdığı Beni Ödülle Cezalandırma adlı eseri beğendiyseniz yazarın Pelin Küçükoğlu ile ortak çalışması olan Sorularla Büyüyoruz adlı eserini de okuyabilirsiniz. Ayrıca Doğan Cüceloğlu'nun Geliştiren Anne-Baba ve Adem Güneş'in Cezasız Eğitim adlı eserlerine göz atabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

20.02.2021

Okunmalı

Her ebeveynin ve öğretmenin okuması gereken bir kitap. Açıklamalar ve örneklemeler bilimsel gerçekliklere dayandırılmış. Çocuk yetiştirirken yapılmaması gerekenleri gayet anlaşılır bir dille anlatmış, tavsiye ederim.

17.02.2021

Gayet guzel

Odulun ne anlama geldigini anlamak icin çok guzel bir eser.

01.02.2021

Her Ebeveyn Okumalı!

Çocuk yetiştirmeye yaklaşımda ödül ve ceza sistemini mantıklı ve tutarlı bir yaklaşımla eleştiren ve yanlışlar örneklerle açıklayan, son derece ikna edici ve kıymetli bir kitap. Kesinlikle her ailenin okumasını öneririm.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.