4/5 - 8 Kişi Yorum Yap, Kazan!
22,69 TL
34,9 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 23 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 24 Ekim
Standart Teslimat : 25 - 27 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Frank McCourt'un çocukluğunu anlatan Angela'nın Külleri dünyanın her yerinde büyük bir okuyucu kitlesi tarafından okundu ve çok sevildi. Büyük bir yoksulluğu anlattığı halde, McCourt'un kaleminden sevecenlik ve ince mizah, satırlarının arasından sızan umutla birleşince, ortaya bir kurtuluş, bir başarı öyküsü çıkmıştı. Kitap birçok ödül aldı (Pulitzer Ödülü - Ulusal Kitap Kritikleri Çevresi Ödülü - Los Angeles Times Kitap Ödülü). Pek çok dilde defalarca basıldı.

Umuda Doğru işte bu öykünün devamı; Frankie'nin yoksul bir göçmenden pırıl pırıl bir öğretmene ve mükemmel bir yazara dönüştüğü Amerika serüvenini anlatıyor.

Frank, büyük çabalardan sonra on dokuz yaşında, New York'a gelmeyi başarır. Gemide tanıştığı bir papaz ona Biltmore Oteli'nde bir iş bulur. Otelde çalışırken, bu "sınıfsız" ülkedeki çarpıcı sınıflandırmayla tanışacaktır.

Askere alınıp Almanya'ya gönderilir. Orduda köpekleri eğitmeyi ve daktilo kullanmayı öğrenir. 1953'te Amerika'ya döndüğünde doklarda çalışmaya başlar. Amerika, Frankie'nin karnını doyurmuştur; ama yüreği hala hoşnut değildir. Çevresindeki tüm göçmenler, ülkelerindeki benzer yaşam biçimlerini benimser ve ısrarla başka bir şeyin imkansız olduğunu söylerken, onun hayallerinde okuyup eğitim görmek, Amerika'da Amerikalılar gibi yaşamak vardır. On dört yaşında okulu bıraktığı halde, kendini, New York Üniversitesi'ne kabul ettirmeyi başarır. Orada, uzun bacaklı, sarışın, su katılmadık bir Yankee'ye aşık olur ve hayallerini gerçeğe çevirmeye çalışır. Ancak dünyadaki yerini, öğretmenliğe -ve yazmaya- başladıktan sonra bulacaktır.

Umuda Doğru, Frank McCourt'un Amerika'da yaşadıklarını, olağanüstü insancıl bir mizaha sararak büyüleyici bir dille anlattığı bir öykü.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 423

Baskı Yılı: 2005


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 379


Dili: Türkçe
Yayınevi: Epsilon Yayınları

 

Puanlamalar

%62,5
%25
%12,5
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

25.12.2005

Bu kitabı belki ilki kadar sürükleyici değildi ama haksızlık da etmeyelim. Umutsuzluğun umuda ve başarıya döndüğünü simgeleyen isminden dolayı bu sefer, nasıl oldu da başardı, Amerika´ya nasıl geldi, nasıl iş buldu, zorlukları nasıl aştı sorularının cevabını bulmak için okuyorsunuz. Yine çok akıcı. Birinci kitabıyla arka arkaya okunmalı.

28.02.2005

5 üzerinden 4

Bence yazar hatıralarını tek kitapta toplamalıydı. Bu ikinci kitabı da güzel ama ilkinin tadını alamadım. Sanırım ilkinin başarısı nedeniyle yazılmış. Yine de güzel bir seçim.

30.12.2001

Eğer gönlü ve aklı zengin olup cebi yoksullardan, hayatı çok zor yaşayanlardansanız ya da böyle yaşayanların da insan olduğuna inanıyorsanız her zaman bir umut olduğuna da inanmalısınız. İnanmıyorsanız işte bu kitap size bu umudun kanıtıdır... Okurken dehşete düşeceğinizi biliyorum. Tavsiyem bu kitabı daha çok hayatın bu yönlerinin farkında olmayanların okuması olacak... Belki o zaman umut da çoğalır, kim bilir?

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız