4/5 - 1 Kişi Yorum Yap, Kazan!
83,16 TL
99,0 TL %16
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 26 Ağustos
Standart Teslimat : 27 Ağustos - 29 Ağustos
Bu üründe, standart teslimatta kargo bedava!..

Kitap Açıklaması

Devletsiz, efendisiz, patronsuz ve tanrısız “saf toplum ideali”, insanlık tarihi kadar eski bir zaman diliminden akarak günümüze kadar gelmiştir. Peter Marshall’ın “anarşi ırmağı” dediği bu uzun süreç bazen genişleyerek, bazen yeraltı sularına karışarak varlığını sürdürmüş, 1917 Ekim Devrimi’nde, 1936-1939 İspanyol İç Savaşı’nda coşkun dalgalarıyla insanlığa yeni umut kapıları açmıştır.

Peter Marshall, bu kapsamlı eleştirel tarih çalışmasında, anarşist fikir ve hareketlerin kökenleriyle günümüze kadar olan gelişimini izliyor. Kuramcıların yanı sıra eylemcilerin görüşlerini, daha geniş kapsamlı anarşist geleneğin içinde ele alarak özgül tarihsel ve kişisel bağlamlarına yerleştiriyor. Aynı zamanda Nietzsche, Camus, Gandhi, Foucault ve Chomsky gibi diğer düşünürlerin katkılarını da ele alıyor.

Anarşistlerin savundukları ve başardıklarını anlamak isteyen herkes için çok esaslı bir kaynak olan bu kitap, 21. yüzyılda çok daha önemli hale gelen anarşizmin önerdiği ilham verici, orijinal fikir ve pratikleri keşfetmek isteyenlerin de ilgisini çekecektir.

“Muazzam, bilimsel, gerçekten enternasyonalist ve çok zevkli.”

- Observer

“Klasik bir tarih kitabı olmayı hak eden bir eser.”

- Colin Ward, Times Educational Supplement

“Klasik olmayı hak eden kapsayıcı ve güvenilir bir çalışma.”

- The Times

“Peter Marshall zamanımızın en iyi radikal tarihçilerinden ve felsefecilerinden biri.”

- Eric Laursen

“Anarşizmin tarihi ve fikri üzerine bir şey sorulduğu zaman -ki çok soruluyor- her zaman tavsiye ettiğim bir kitaptır.”

- Noam Chomsky

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%0
%100
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
;
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız