Yılbaşı Ruhunu En İyi Yansıtan 10 Film | idefix

YILBAŞI RUHUNU
EN İYİ YANSITAN FİLMLER


Yeni yıl demek en başta yeni başlangıçlar demek. Bu yüzden 25 Aralık Noel gecesi ve yılbaşı teması sinemada da en sevilen temalardan birisi. Yılbaşı temalı filmler ve Noel filmlerinin her biri izleyicisinin içinde umut yeşerten ve gelecek yıla dair özlem ve hayallerini pekiştiren filmler olarak karşımıza çıkıyor. Her yerin yeşil ve kırmızı renklerine büründüğü, ışıl ışıl bu gecede kocaman bir kap patlamış mısır alıp yeni yıl ruhunu en iyi yansıtan filmleri izleyerek sizi bekleyen heyecan ve mutluluk dolu günleri kutlayabilirsiniz.

Yılbaşı filmleri dendiğinde özellikle 90’lı yıllarda çocuk olanların aklına ilk gelecek film Evde Tek Başına oluyor. Macaulay Culkin’i tüm dünyaya tanıtan filmde, Noel sebebiyle Fransa’ya tatile giden ailesi tarafından evde unutulan Kevin’ın iki azılı hırsıza karşı evi koruma macerası oldukça eğlenceli biçimde anlatılıyor. Yeni yıl filmleri listesinin değişmez üyesi Evde Tek Başına’nın yanı sıra bu gecede sevdiklerinizle izleyebileceğiniz çok sayıda film, idefix’te sizleri bekliyor.

Yılbaşı Ruhunu En İyi Yansıtan 10 Film | idefix

Yeni yılda aşk olmazsa olmaz


Bridget Jones’un Günlüğü/Bridget Jones' Diary’nin yapımcılarının elinden çıkma bu filmden bahsederken aşk hayatı aşırı karmaşık ikonik karakter Bridget Jones’a da değinmekte fayda var. Tam bir yılbaşı filmi olmasa da unutulmaz yılbaşı gecesi sahnesi ile bu listede adını geçirmemek olmaz.

Romantik filmler söz konusu olduğunda Meg Ryan filmlerine de bir göz atmakta fayda var. Birbirini senelerdir tanıyan iki yakın arkadaş Harry ve Sally’nin hikayesini anlatan When Harry Met Sally filminde Ryan’a Billy Crystal eşlik ediyor. Dostluklarının bozulmasından korkup aşka hiç şans vermeyen Harry ve Sally için doğru zaman belki de yılbaşı arifesi olacaktır…

Yılbaşı Ruhunu En İyi Yansıtan 10 Film | idefix

7’den 70’e herkesin
seveceği filmler


Başrolünü Jim Carrey ve Gary Oldman’ın paylaştığı, Charles Dickens’ın unutulmaz öyküsünden sinemaya aktarılan Yeni Yıl Şarkısı/Christman Carol tam bir yılbaşı gecesi filmi. Filmde cimriliği ile tanınan ve kimselerin sevmediği Scrooge’u yılbaşı gecesi ziyaret eden üç hayaletin hikayesi anlatılıyor.

Gelmiş geçmiş en eğlenceli yılbaşı filmlerinden biri olarak kabul edilen Grinch’i hala izlemediyseniz daha fazla ertelemeyin. Crumpit Dağı’nda Whoville kasabası manzaralı bir mağarada yaşayan kötü huylu, yeşil tüylü garip bir yaratık olan Grinch’in herkesin çok mutlu olduğu Noel’e alerjisi vardır ve insanlara bugünü nasıl zehir edebileceğinin planlarını yapmaktadır, ta ki kapısını çalan küçük sevimli bir kızla tanışana dek…

Yılbaşı Ruhunu En İyi Yansıtan 10 Film | idefix
Yılbaşı Ruhunu En İyi Yansıtan 10 Film | idefix
Yılbaşı Ruhunu En İyi Yansıtan 10 Film | idefix
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.