Stephen R. Covey

Yazar resmi yok

Stephen R. Covey Kimdir?

Dr. Stephen R. Covey (d. 24 Ekim 1932 Salt Lake City, Utah), - (ö. 16 Temmuz 2012,Utah) saygın bir uluslararası liderlik otoritesi, aile uzmanı, eğitmen, kurumsal danışman ve hayatını ilke merkezli yaşam ve liderliğin öğretilmesine adamış olan bir yazardır.

Harvard Üniversitesi'nden İşletme Yüksek Lisansı (MBA), Kurumsal Davranış ve İş Yönetimi Profesörü olduğu, ayrıca rektör yardımcısı ve üniversite ilişkileri yöneticisi olarak çalıştığı Brigham Young Üniversitesi'nden de doktorası bulunmaktadır.

Dr. Covey, 'iş dünyasında yirminci yüzyılın en etkili kitabı' diye anılan, otuz sekiz dile çevrilerek tüm dünyada 15 milyonun üzerinde satışa ulaşan Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı'nın yanı sıra, Önemli İşlere Öncelik, İlke Merkezli Liderlik, Etkili Ailelerin 7 Alışkanlığı ve 8'inci Alışkanlık: Bütünlüğe Doğru adlı kitapların da yazarıdır.

2002 yılında Forbes dergisi Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı kitabının 'yönetim alanında yazılmış tüm zamanların en iyi 10 kitabından biri' olduğunu ilan etmiştir. Önemli İşlere Öncelik kitabı 2 milyondan fazla satmış ve Simon Schuster'a göre 'tüm zamanların en çok satan zaman yönetimi kitabı' olmuştur. Dr. Covey'nin Etkili Ailelerin 7 Alışkanlığı kitabı Ekim 1997'de satışa çıktığı andan itibaren üç ay içerisinde New York Times listesinde dördüncü sıraya yerleşmiştir ve bugüne dek aile üzerine yazılmış en çok satan kitaptır.

ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI
9 ADET

      x

      6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.