M. Atilla Öner

Yazar resmi yok

M. Atilla Öner Kimdir?

Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü öğretim üyesi. Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü MBA ve doktora programında ders veriyor ve tez çalışmalarını yönetiyor.

1978'de Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü'nden 'Mühendislik Fakültesi Birincisi' olarak mezun olduktan sonra Yale Üniversitesi'nde doktora çalışması, Karlsruhe Üniversitesi'nde Alexander von Humboldt Vakfı bursiyeri olarak doktora sonrası çalışma yaptı.

TurkEximbank'da Enformasyon Daire Başkanı ve Araştırma ve Eğitim Daire Başkanı olarak çalıştı. Özel sektörde ve üçüncü sektörde üst düzey yöneticilik yaptı.

Yeditepe Üniversitesi Sistem Mühendisliği Bölümü ile Fen Bilimleri Enstitüsü'nde (Sistem Mühendisliği) dersler verdi, lisansüstü tez çalışmalarını yönetti. Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ile İktisadî ve İdari Bilimler Fakültesi'nde dersler verdi.

BÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi Anabilim Dalı Kurucu Yürütme Kurulu üyeliği yaptı. Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü'nde (Mühendislik Yönetimi Programı) lisansüstü tez çalışmaları yönetti. 'Türkiye 2023: Ulusal Uzgörü Çalışması'nı başlattı ve 2000 - 2002 arasında MS/MBA tezi kapsamında 7 pilot uzgörü projesi ve 1 Ph.D. tez çalışması yönetti.

Araştırma ilgi alanları, 'Uzgörü Metodolojisi', 'Teknoloji Güzergâhı', 'Stratejik Teknoloji Yönetimi', 'Yeni Ürün Geliştirme', 'ArGe Yönetimi', 'Amaç-Yönlendirmeli Proje Yönetimi', 'Stratejik Yönetim' ve 'Üçüncü Sektör Kuruluşlarının Yönetimi' konularını kapsıyor.

Ortak yazarlı 'Ulusal Uzgörü Çalışmaları ve Türkiye 2023 için bir Yöntem Önerisi' (2000) ve 'Altyapı Seviyeleme Analizi: Dokuz İl İçin Pilot Çalışma' (1998) başlıklı, tek yazarlı 'Üçüncü Sektörde Mükemmel Yönetim Modeli' (2004) başlıklı kitapları, Technological Forecasting and Social Change, Futures, Foresight ve Yapı Kredi Economic Review dergilerinde yayımlanmış makaleleri bulunuyor.

ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI
3 ADET

      x

      6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.