Kaan Arslanoğlu

Yazar resmi yok

Kaan Arslanoğlu Kimdir?

1959 yılında Bartın'da doğdu. Babası orman mühendisiydi. Babasının memuriyeti sebebiyle çocukluğu Anadolu'nun birçok şehrinde, kasabasında geçti. Sırasıyla Bartın, Karadeniz Ereğlisi, Silifke, Bilecik, Hendek, Sivas, Adapazarı, Bursa'da kaldı. Bursa Atatürk Lisesi'ni bitirdi. Bir yıl Bursa İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesi'nde okuduktan sonra 1977 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne girdi. Bu okuldan 1984 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra evlendi ve mecburi hizmete Eskişehir'e Beden Terbiyesi İl Müdürlüğü'ne gitti. İki yıllık mecburi hizmet dönemi bitince İstanbul'a döndü, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde psikiyatri uzmanlık eğitimine 1986 yılında başladı. 1990 yılında uzmanlık eğitimini tamamladı ve Psikiyatri uzmanı oldu.Bu dönemlerde edebiyat çalışmalarının yanında İstanbul Tabipler Odası'nda aktif olarak çalıştı. Demokrat Hekimler grubunun ilk örgütleyicisi olan yaklaşık on beş kişilik ekip arasında yer aldı, Darbe sonrası ilk memur mitinglerine katıldı. Askerliğini Samsun, İzmir, Ağrı ve tekrar İzmir'de yaptı. 2000 yılına dek devlet hizmetlerinde mesleğini sürdürdü. Ardından özel çalışmaya geçti. İn Vivo, İnsancıl, Evrensel Kültür, Söz, Bilim ve Ütopya, Adam Sanat gibi dergilerde makaleleri çıktı.

Tüm çalışmalarında üstünde en çok durduğu konular politika, psikoloji, kişilik ve insan doğasıdır. Öğrencilik yıllarında yaptığı aktif siyasetin ardından 1987 yılından bu yana İstanbul Tabip Odasının birçok organında çalıştı. 2005 Şubat' ında hekimlik-psikiyatri mesleğini bıraktı, yalnızca yazarlık yapmaktadır. Haftalık olarak Sol Haber Portalı'nda yazmaktadır.

ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI
8 ADET

      x

      6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.