plak festivali
plak festivali
plak festivali
plak festivali
plak festivali
plak festivali
plak festivali
plak festivali
plak festivali
plak festivali
plak festivali
plak festivali
plak festivali
plak festivali
plak festivali
plak festivali
plak festivali
plak festivali

Plak Festivali: Plaklar ve Pikap Modellerine Dair Her Şey

1800'lerin sonunda hayatımıza giren pikaplar, akustik ses kayıtları sayesinde yüksek kaliteli ses performansı sunuyor. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte dijital ortama evrilen müzik sistemleri, pikapların güncellenerek yeniden hayatımıza girmesiyle, nostaljik yolculuğunu sürdürmeye devam ediyor. İlk müzik sistemlerini temsil eden gramofonların yerini alan pikaplar, elle çalıştırılan gramofonlardan farklı olarak elektrik yardımıyla çalışıyor. Tamamını Gör

Taş Plaklardan Günümüze Müzik

Geçmişte akustik olarak kaydedilen müzik eserlerinin, zamanla kasete ve sonrasında CD gibi dijital ortamlara aktarılmasıyla pratiklik kazanan yöntem, günümüzde pikapların yeniden gündeme gelmesiyle nostaljik bir değişim yaşıyor. Özellikle koleksiyoncuların ilgisini çeken pikaplar, eski modelleriyle olduğu kadar, teknoloji markalarının da yeni nesil tasarımları arasında yer buluyor.

Müzik tutkunlarının büyük ilgisini çeken akustik ses kalitesi, CD ses teknolojisinden bile daha üstün seviyede dinleme zevki yaşatan, 33'lük, 45'lik ve 78'lik gibi farklı LP sistemlerinde mevcut. Modelin özelliklerine göre dahili hoparlörler ya da harici hoparlör sistemlerine sahip olan pikap modelleri, günümüzde de evrensel niteliğe sahip kristal iğne yöntemi ile çalışıyor. İğnenin ucunda bulunan kristal yardımıyla oluşturulan ses dalgaları, güçlü ve detaylı bir ses çıkışı ile dinleyiciye ulaştırılıyor.

Dahili olarak hoparlör sistemine sahip olmayan modeller için amfi yardımıyla daha yüksek seviyede ve kalitede ses çıkışı elde etmek mümkün oluyor. idefix, farklı markalara ait pikap modellerinin yanı sıra ürünlerin yedek parçalarını da kapsayan geniş bir ürün gamına sahip bulunuyor. Çeşitli markalara ait iğne ucu ve iğne tutucu modelleri, pikap modelleri ile birlikte satışa sunuluyor. Kullanım sıklığına bağlı olarak bozulan iğne ucu ve tutucu, en çok ihtiyaç duyulan pikap yedek parçalarını oluşturuyor. Kullandığınız pikap marka ve modeli ne olursa olsun iğne ucu ve kafası, performansı en çok etkileyen malzeme olarak karşımıza çıkıyor.

Zengin Ürün Çeşidiyle Plak Festivali

Pikapların birçok modelinde, plak çalmak dışında farklı özellikler de bulunuyor. Radyo çalar özelliği bulunan pikap modelleri, bunun önde gelen örneklerini temsil ediyor. Nostaljik modellerinde daha sıklıkla görülen kaset çalar özelliği, arşivinizde sakladığınız kasetleri dinlemeniz için eşsiz bir fırsat sunuyor. Geçmişteki teknolojik tasarım özellikleri ile günümüz teknolojisini bir araya getiren modellerin üzerinde Bluetooth, USB ve AUX gibi girişler de yer alıyor.

Farklı modellerin dijital ortama ses aktarımına izin veren özellikleri sayesinde, plaklardaki yüksek ses kalitesi kolaylıkla CD ve USB bellek gibi taşınabilir ortamlara kaydedilebiliyor. Her bir notanın tek tek duyulmasına izin veren plak kayıtlarının ses kalitesini, her ortamda hissetmek için yanında taşımak isteyenlere büyük bir kolaylık sağlayan pikap özellikleri, başarılı kayıt aktarımı gerçekleştirmeyi başarıyor. Özel olarak ve bireysel müzik dinlemek için olanak sağlayan kulaklık çıkışları, pikapları dilediğiniz gibi özgürce kullanmanıza fırsat yaratıyor.

Modern ya da Klasik Görünüm

Eski modellerin görünümünden ilham alan modellerin yanı sıra yeni teknolojinin izlerine hakim pikap modelleri de ürün yelpazesinde yer alıyor. Ürünlerin tasarımında kullanılan materyaller, pikap fiyatları üzerinde de etki gösteriyor. Bazı modellerle uyumlu ayak standı, ürünlerin nostaljik dokusuna katkı sağlamada etkili oluyor. Bazı modellerde kendinden kapak kullanılması, ürünü kullanmadığınız zamanlar tozlanmaya karşı koruyarak, pikap iğnesinin uzun ömürlü olmasını sağlıyor.

Crosley, Nomad, Bermuda ve Ion gibi pikap markaları dışında Philips gibi tüm elektronik cihazları üreten markalar da idefix Plak Festivali'nde yer alıyor. Ürünler, model ve marka farklılıklarına göre siyah, beyaz, bej, kırmızı ve yeşil gibi farklı renklerde de üretiliyor. Siz de zevkinize uygun pikap modelleri arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Daha Az Gör

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.