Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sony PlayStation 4 Pro - PS4 Pro 1TB A Beyaz & Destiny 2

Sony PlayStation 4 Pro - PS4 Pro 1TB A Beyaz & Destiny 2

Sony PlayStation 4 Pro - PS4 Pro 1TB A Beyaz & Destiny 2

Marka :

Sony

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Sony PlayStation 4 Pro - PS4 Pro 1TB A Beyaz & Destiny 2

 

PS4 PRO ile birçok yenilik gelmekte olup oyun dünyasında yeni bir boyut sunuyor bizlere.

4K Çözünürlük ile eğlenceli ve keyifli görsellerle oyun zevkini ikiye katlıyor.

Zaten yeterince iyi bir performansa sahip PS4'ün yanında PS4 Pro, daha iyiyi amaçlıyor. Kısaca, PlayStation 4 Pro yeni bir konsol neslini açmıyor, sadece var olan model üzerine bizlere ciddi geliştirmeler sunuyor.

 

Dinamik 4K oyun ve 4K eğlence deneyimi

Yoğun ve gerçekçi oyun deneyimi, olağanüstü net videolar ve her anında inanılmaz ayrıntı seviyesi.

 

 

Dünyanın en güçlü konsolu

Standart PS4'e kıyasla iki kat güçlü GPU sayesinde oyunlar,yoğun grafikler ve inanılmaz gerçekçi ayrıntılarla hayat bulur.

 
 
 
 
Daha yüksek kare hızı

Daha yüksek ve daha istikrarlı kare hızları desteğiyle aksiyonlar daha hızlı, daha akıcı ve daha heyecanlı hale gelir.

            

 

HDR teknolojisi

Bir HDR TV sayesinde PS4 oyunları* çarpıcı ölçüde canlı ve gerçekçi renkler sunarak maceralarınıza inanılmaz canlılıkta hayat verir.

The Last of Us Remastered, Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu ve inFAMOUS First Light ile 10 Kasım 2016 tarihinden itibaren PS4 ve PS4 Pro sistemlerinde HDR oyun deneyimini yaşayın.

 

 

Daha iyi bağlantı

Sorunsuzca bağlanın ve oyun dünyalarınızı paylaşın.

 

1080p Paylaşımlı Oyun

Arkadaşlarınızın oyunlarınızı çarpıcı çözünürlükte yaşamasını sağlayın.   

1080p Uzaktan Oynatma

Oyunlarınızın akışını tüm uyumlu cihazlarınıza rakipsiz ayrıntı düzeyinde gönderin.

 

Geliştirilmiş Wi-Fi

Geniş bant hızlarınızı desteklemek için 2,4 GHz ve 5 GHz modlarından seçim yapın.

 

Dinamik 4K oyun deneyimi

Sony PS4 1TB PRO En yeni oyunları dinamik 4K* ile muhteşem netlikte oynayın; ten renkleri daha sıcak hale gelir, oyun içi öğeler gerçekçi dokulara sahip olur ve oyun ortamları hiç olmadığı kadar canlanır. 

 

 

 

 

 

İnanılmaz eğlence deneyimi

Netflix, YouTube ve pek yakında kullanıma sunulacak eğlence uygulamaları üzerinden en iyi filmlerin, en sevilen TV programlarının ve en yeni videoların 4K etkileyici çözünürlükle* akışını gerçekleştirin. Üstelik hepsini mümkün olan en net görüntü kalitesine otomatik yükseltilmiş halde izleyin.

 

 

 

 

 

Ürün adı Sony PS4 1TB PRO

Renk Jet Black

Ürün kodu CUH-7000 serisi

Ana işlemci Tek yongalı özel işlemci

CPU: x86-64 AMD "Jaguar", 8 çekirdek

GPU: 4.20 TFLOPS, AMD Radeon™ tabanlı grafik motoru

Bellek GDDR5 8GB

Depolama büyüklüğü*4 1TB

Dış ölçüler Yaklaşık 295×55×327 mm (genişlik × yükseklik × uzunluk) 

(en büyük çıkıntı hariç) 

Ağırlık Yaklaşık 3.3 kg

BD/ DVD sürücü
(sadece okuma) 
BD × 6 CAV


DVD × 8 CAV

Giriş/Çıkış Super-Speed USB (USB 3.1 Gen.1) yuvası × 3

AUX yuvası × 1

 Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T)×1

IEEE 802.11 a/b/g/n/ac

Bluetooth® 4.0 (LE) 

Güç AC 100V, 50/60Hz

Güç tüketimi Maks. 310W

Çalışma sıcaklığı 5º - 35º

AV çıkışı HDMI™ çıkış yuvası (4K/HDR'ı destekler) 

DIGITAL ÇIKIŞ (OPTİK) yuvası


*1 Grafik oluşturma çıkışı veya yükseltme ile.

*3 Sistem yazılımı güncellemesi ile desteklenir.

*4 Sabit sürücü, kullanıcılara yönelik alanın yanı sıra, sistem için ayrılan alanı da içerdiğinden, kullanıcıların kullanımına açık alan belgede belirtilen toplam alandan daha azdır. 

 Playstation 4 Pro 1TB

PS4 Pro : Merak Edilen Cevaplar

Süper şarjlı PS4 Pro hakkında bilmeniz gereken her şey.

PlayStation konsol oyuncular için yeni bir seçenek sunuyor Pro PS4, PS4 ailesine güçlü bir ek. Mevcut HDTV'niz veya yeni bir 4K TV aracılığıyla olsun, yüksek oyun deneyimleri sunmak için tasarlandı.

PS4 Pro, standart PS4'ün üzerinde artan performansıyla PlayStation - ve bir çok yönden konsol oyunları için bir ilk oluşturuyor. Bu vizyonla heyecanlıyız, ancak çoğunuzun sorularını vereceğini de biliyoruz. Bu nedenle, Ultimate FAQ'imizi aşağıda oluşturduk.

Bu SSS canlı bir belge görevi görecek ve 10 Kasım'da SIEE bölgelerinde başlatılan yeni sorular, ayrıntılar ve ayrıntılar eklemeye devam edeceğiz. Eğer ele alınmayan sorularınız varsa, onları aşağıdaki yorumları koyun ve listeye ekleyeceğiz.

Bu arada: PS4 Pro'yu tanımanın zamanı geldi!

PS4 Pro: Temel Sorular

S: PS4 Pro nedir? 
PS4 Pro, 4K grafik, HDR desteği, pürüzsüz ve daha kararlı frameratlar ve 4K video akışı sağlayabilen PS4'ün üst düzey bir sürümüdür. PS4 Pro, piyasaya sürülmesinin ardından desteklenen PS4 oyunlarının daha iyi görünmesini sağlayacak ve geliştiricilere daha zengin, daha ayrıntılı oyun dünyaları yaratmak için geliştirilmiş bir araç seti sunarken daha düzgün çalışacak. Bu güçlü yeni araçların kullanımı bireysel geliştiricilere ve oluşturdukları deneyime kadar sürüyor. Sen sırasında bazı örnekler görmüş olabilirsiniz PlayStation Toplantısı 2016 .

PS4 Pro'nun başka bir konsol jenerasyonu olmadığını unutmamak önemlidir. Mevcut PS4 oyunlarınızı eski haline getirmiyor ve PS4 oyuncu tabanını bölmeyecektir. PS4 Pro, PS4 ailesinin bir parçası.

PS4 PRO SSS

S: PS4 Pro'nun ayrı veya özel oyunları olacak mı? 
Herhangi bir PS4 Özel oyun olmayacak. PS4 Pro ve standart PS4 aynı ailede yer aldığından, her iki sistem de PlayStation VR'yi de içeren geçmiş, şimdiki ve ilerideki PS4 başlıklarıyla tamamen uyumlu olacak. Tüm PS4 oyunları PS4 Pro oyunudur ve tam tersi.

PS4 Pro'nun 10 Kasım'da piyasaya sürülmesinin ardından, ilerleyen yeni PS4 oyun yayınları, günün birinde PS4 Pro'nun özelliklerinden veya bazı durumlarda indirilebilir bir güncelleme aracılığıyla hemen piyasaya sürülmesinden faydalanabilecek. Daha önce yayınlanan bazı kitaplar Uncharted 4: Bir Hırsız Sonu, Son Yeniden Dize Çıktı, Şerefsiz İkinci Çocuk, Mordor'un Gölgesi, Deus Örneği: İnsanlığın Bölünmüş hali ve daha fazlası da dahil olmak üzere PS4 Pro özelliklerinden yararlanmak için güncellenecektir.

S: Mevcut PS4 oyunumun yeni PS4 Pro özellikleri ile güncellenmesi için ödeme yapmam gerekecek mi? 
Hiçbir şey yayıncıları ve geliştiricileri bundan kesinlikle engellemiyorsa da şu an bunu beklemiyoruz. Mevcut tüm birinci parti başlıklarında (First First Light veya Uncharted 4 gibi) PS4 Pro özelliklerini etkinleştiren yazılım güncellemeleri ücretsiz olacaktır.

S: Tüm PS4 oyunları PS4 Pro ile uyumlu olacak mı? 
Evet, mevcut tüm PS4 oyunları PS4 Pro ile tam uyumludur. Geliştiriciler, önceden indirdikleri PS4 oyunlarını indirilebilir güncelleme ile seçtikleri takdirde PS4 Pro geliştirmelerini ekleyebiliyorlar.

PS4 PRO SSS

S: SIE, standart PS4'ü satmaya ve desteklemeye devam edecek mi? 
Evet. PS4 Pro, standart PS4 sistemini de dahil etmeye devam edecek PS4 nesil platformunun bir evrimidir. PS4 Pro, oyun yeniliğinin ön safında olmak isteyen oyuncular için tasarlandı. İster yeni sistemi satın almaya karar verin veya standart PS4 sisteminde oynamaya devam edin, PlayStation'ı oynamak için en iyi yer haline getiren aynı oyunların keyfine varacaksınız.

S: PS4 Pro 4K TV gerektiriyor mu? 
Hayır. 4K TV kullanırken PS4 Pro, standart PS4'ten daha yüksek çözünürlük görüntüleyebilir. Ancak bir HDTV (720p, 1080i, 1080p) sahipseniz, PS4 Pro oyun deneyiminizi artırabilir.

S: PS4 Pro 4K olmayan bir HDTV'de ne zaman oynatır? 
PS4 Pro, 4K'lık olmayan bir HDTV'de oynansa bile avantajlar sunar. Geliştiricinin artan işleme gücünü nasıl seçtiğine bağlı olarak, PS4 Pro desteği olan oyunlar, daha yüksek veya daha tutarlı kare hızları, arttırılmış çevresel ve karakter modeli ayrıntısı, geliştirilmiş genel görsel kalite ve diğer ilgili görsel iyileştirmeler sağlayabilir. 

PS4 PRO SSS

Buna ek olarak, standart PS4'te yerli 1080p'nin (maksimum HD kalitesinde) kalitesinde oynatan PS4 oyunları bir HDTV'de tam doğal 1080p elde etmek için yükseltilebilir.

PS4 Pro'nun farklı TV türlerine göre nasıl görüntüleneceğini ayrıntılandıran bir grafik için aşağıya bakın.

  4K içerik 2 K veya 1080 p'den az içerik
2K TV 1080p'ye kadar optimize edilmiştir , 1080p azsa 
1080p lüks
4K TV 4 K'lık (2160 p) ise, olduğu gibi göster 4 K (2160 p) 'ye kadar lüks
4K / HDR TV 4K (2160p), görüntü olarak ise 
içerik HDR HDR, ekran destekleniyorsa
4K (2160p) için lüks 
içeriği HDR destekleniyorsa, HDR sergilenmekte

 

 

S: PS4 Pro hangi çözünürlükleri destekliyor? 
4K TV'lerde, oyunlar 4K'a kadar (3840 x 2160 piksel, "2160p" olarak da bilinir) çözünürlükte çalışabilir. HDTV'lerde oyun 1080p'de yayınlanacak.

S: PS4 Pro, mevcut PS4 indirilen oyunlar, kaydedilmiş veriler ve PlayStation Ağ Arkadaş listeleri ile uyumlu olacak mı? 
Evet. PS4 Pro her açıdan standart PS4 ile aynı dijital ekosistemde bulunur; Iki PS4 konsol sistemi, bir PlayStation Network, bir PS4 topluluğu. Bu, PS4 Pro'nuzda bir oyun oynamaya başlayabileceğiniz, PS Plus (ayrı olarak satılır) kullanarak kaydedilen veriyi çevrimiçi depolama alanına yükleyebildiğiniz ve ilerlemenizi başka bir odada standart bir PS4'te bulabileceğiniz anlamına geliyor. Ayrıca, PS4'te zaten sahip olduğunuz tüm içerik ve kaydedilmiş veriler, ilk günden itibaren PS4 Pro ile tamamen uyumludur demektir.

PS4 PRO SSS

S: Zaten kendi standart PS4'üm varsa? Oyunlarımı, kaydedilmiş verileri ve yakalanan içeriği standart bir PS4'ten PS4 Pro'ya aktarmanın kolay bir yolu var mı? 
Evet. Standart bir Ethernet kablosu kullanarak oyunlarınızı, kayıtlı verilerinizi, çektiğiniz videoları ve ekran görüntülerini, sistem ayarlarını ve diğer içerikleri standart PS4'ten PS4 Pro'ya kopyalayabilirsiniz. Bu işlem aynı zamanda standart PS4'ten standart PS4'e, PS4 Pro'ya standart PS4'e ve PS4 Pro'ya PS4 Pro'ya kadar çalışacak ve her iki cihazda da sistem yazılımı güncellemesi 4.00 veya daha yükseği sağlanacak ve her iki sistemde de aynı PSN hesabı imzalanacaktır.

Alternatif olarak, PS4 Pro'nuzla PSN'ye giriş yapabilir, oyunlarınıza ve içerik kitaplığınıza erişebilir ve önceden satın alınan oyunları ve içeriği yeniden indirebilirsiniz. Elbette, çevrimiçi saklama alanındaki kaydedilmiş verileriniz de aktarılır.

S: PS4 Pro sistemi DUALSHOCK 4'ün herhangi bir yenisini getirecek mi? 
DUALSHOCK 4'ün son sürümü PS4 Pro'nun yanı sıra yeni daha ince standart PS4'e dahil edilecek. Fakat önemli bir yeni işlevsellik getirmez. Yeni DUALSHOCK 4, ışık çubuğundan gelen ışığın dokunmatik yüzeyde yayılmasını sağlar ve ışık çubuğunun rengiyle aydınlanan yeni bir ışık hattı oluşturur. Ayrıca, Bluetooth iletişimine ek olarak USB iletişimini de destekler. Mevcut DUALSHOCK 4 denetleyicileri PS4'ün piyasaya sürülmesi tamamen PS4 Pro üzerinde destekleniyor; Güncellenmiş DUALSHOCK 4, her PS4 modeli tarafından tam olarak desteklenecektir.

PS4 PRO SSS

PS4 Pro: Teknik Özellikler

S: PS4 Pro standart PS4 ile nasıl karşılaştırılır? 
PS4 PRO,çok daha güçlü, normal PS4 modeline göre. PS4 Pro'nun gelişmiş grafik işlemci birimi, AMD'nin en yeni "Polaris" mimarisinden ve aynı zamanda tamamen özel donanım yeniliklerinden birçok özelliğe sahiptir ve standart PS4'te bulunan GPU'dan oldukça daha güçlüdür.

Sonuç olarak, işlemci gücündeki bu artış, geliştiricilerin PS4 Pro sahipleri için daha yumuşak veya daha kararlı framerler, 4K oluşturma desteği, gelişmiş grafik özellikleri ve daha fazlası gibi çok daha zorlu görsel özelliklere girmelerini sağlar.

S: PS4 Pro hangi video çıkış ayarlarını destekliyor? 
Başlatıldığında, PS4 Pro, standart PS4'te bulunan tüm HD video çıkış ayarlarını destekler. Desteklenen bir 4K TV ve kullanırken Özellikle, PS4 Pro hem 2160p YUV420 ve 2160p RGB ayarları ile, 4K çıkışını tanıttı saniyede 60 kare (TV destekliyorsa önerilir) Premium Yüksek Hızlı HDMI Kablosu .

PS4 PRO SSS

S: PS4 Pro, Yüksek Dinamik Aralık (HDR) özelliğini destekliyor mu? 
Evet, PS4 Pro, başlatıldığında HDR10 spesifikasyonuyla tam uyumludur. HDR10, büyük eğlence şirketleri tarafından benimsenen yaygın şekilde desteklenen bir HDR biçimidir.

S: HDR nedir? 
Yüksek Dinamik Aralık veya HDR, günümüzde geleneksel HDTV'ler tarafından kullanılan on yıllar süren eski özellik olan Standart Dinamik Aralık ile karşılaştırıldığında, artan renk derinliği ve kontrastı artıran, gelişmekte olan bir ekran standardıdır. Genel olarak, HDR uyumlu TV'de oynatılan HDR özellikli içerik, gözün doğal olarak gördüklerine daha yakın olan belirgin bir şekilde daha dolgun ve daha zengin görüntü üretir. Bu, daha ince ayrıntıları koruyan daha derin siyah seviyeler anlamına gelir; Daha parlak, daha göz kamaştırıcı vurgular; Ve eski HDTV teknolojisinden çok daha geniş bir renk yelpazesi.

HDR teknolojisinin gerçek yararlarını göstermek aslında imkansız çünkü bunu yaşamak için bir HDR özellikli ekran ve içeriğe ihtiyacınız var.

S: PS4 Pro, Dolby Vision HDR için destek içeriyor mu? 
Şu anda Dolby Vision'ı destekleme planımız yok.

PS4 PRO SSS

S: PS4 Pro herhangi bir özel ekipman gerektiriyor mu? 
Sadece 4K ve HDR deneyimi istiyorsanız. Aksi halde, hayır. Standart PS4 gibi, PS4 Pro da mevcut HD TV'leri (720p / 1080i / 1080p) tamamen destekler. PS4 Pro, Premium Yüksek Hızlı HDMI Kablosu (bir tanesi PS4 Pro'ya dahil edilecektir) kullanıldığında, desteklenen 4K TV'lerde 4K sinyali de çıkartabilir. HDR özelliklerinin tadını çıkarmak için, HDR10 biçimi ve HDR10 özellikli oyunlar veya içerikle uyumlu bir HDTV'ye ihtiyacınız olacak.

S: Daha yüksek oyun performansı, 4K TV özellikleri ve 4K video akışı desteği dışında PS4 Pro'nun başka avantajları var mı? 
Evet. PS4 Pro, cihazın arkasında 1 TB HDD, daha hızlı Wi-Fi (IEEE 802.11 a / b / g / n / ac) ve üçüncü bir USB 3.1 Gen.1 bağlantı noktası ile standart olarak gelecek. PS4 Pro'nun daha güçlü donanımı PlayStation VR oyunlarına da katkıda bulunabilir, Paylaş Oynat ve Uzaktan Oynat gibi akış özelliklerini iyileştirir ve Paylaş düğmesini kullanarak çekilen medyalar için daha yüksek çözünürlüklü çıktı elde etmenizi sağlar.

Çoğu durumda, PS4 Pro standart PS4'e çok benzer. Buna kullanıcı arayüzü ve işlevselliği de dahildir.

S: 4K TV'de PS4 Pro'yu kullanmak için neden Premium Yüksek Hızlı HDMI Kablosuna ihtiyacım var? 
Maksimum kalite için bir PS4 Pro sistemi, Premium HDMI girişi portlu (genellikle mavi renkte) 4K TV ve Premium Yüksek Hızlı HDMI Kablosu gerekir. Premium Yüksek Hızlı HDMI Kablosu PS4 Pro'ya dahildir, ancak daha uzun bir kablo satın almak isteyenler Premium HDMI spesifikasyonunu almayı unutmamalıdır.

Daha yeni Premium HDMI biçimi, saniyede 60 kareye (60Hz) kadar 4K sinyal görüntüleyebilir. Daha eski Premium Yüksek Hızlı HDMI Kablolarını kullanırken, kullanıcılar TV ekranlarının titremesi veya görüntülerin hatalı görüntülenmesi gibi sorunlarla karşılaşabilirler.

 

PS4 PRO SSS     

S: 4K TV'de PS4 Pro desteği hakkında bilmem gereken başka bir şey var mı? 
4K ekran standartlarının ve HDR özelliklerinin hâlâ keskin olduğu göz önüne alındığında, yeteneklerini tam olarak anlamak için 4K TV el kitabına ve diğer referans materyallerine dikkatle incelemenizi öneririz.

S: PS4 Pro PlayStation VR'yi destekleyecek mi? 
PS4 Pro, PlayStation VR'yi standart PS4 gibi tamamen destekleyecek. PlayStation VR'nin entegre ekranının 1920 x 1080'de en üst seviyede olduğunu; 4K çıkışı desteklemez. Ayrıca, PS VR kulaklık HDR özelliklerini desteklemez.

PS4 Pro'nun işlemci gücünü yükseltmesi, VR geliştiricilerinin deneyimlerini daha kaliteli grafikler, pürüzsüz veya daha kararlı frameratlar ve desteklenen oyunlarda görsel iyileştirmelerle geliştirme olanağı sağlayacak. Geliştiriciler, indirilebilir bir güncelleme yoluyla PS VR oyunlarına PS4 Pro özelliklerini PS VR oyunlarına eklemeyi de seçebilirler.

S: Hangi PS VR oyunları PS4 Pro özelliklerini destekleyecek? 
Ne PS VR ne de PS4 Pro yayınlandığı sırada piyasaya sürülmediğinden, PS4 Pro'nun piyasaya sürülmesini bekleyeceğiz ve bu başlıkları doğrulamaya başlayacağız.

4K Eğlence

S: PS4 Pro Ultra 4K Blu-ray Diskleri destekliyor mu? 
Hayır, PS4 Pro'nun dahili Blu-ray sürücüsü yeni Ultra 4K Blu-ray Disc formatını desteklemez. Standart PS4 ile aynı Blu-ray Disk teknik özelliklerini destekliyor. Bununla birlikte, Blu-ray Disk Oynatıcı uygulaması, DVD ve Blu-ray Disk içeriğinin yüksek kalitede büyütülmesini destekleyecektir.

S: PS4 Pro hangi 4K eğlence seçeneklerini destekleyecek? 
Netflix ve YouTube için 4K streaming uygulamaları geliştiriliyor. 4K akış ilk günlerinde halen devam etmekle birlikte, diğer hizmetlerin ileride de 4K video içeriği sunması muhtemeldir.

S: 4K PlayStation Store filmleri veya TV şovları var mı? 
Bunun için PS4 Pro'nun lansmanında bir plan yok, ancak PlayStation Network ekibi bunu araştırıyor.

Diğer sorular

S: Fiziksel olarak PS4 Pro ne kadar büyük? 
PS4 Pro, 2013'te tanıtılan orijinal PS4 modelinden biraz daha büyük ve yaklaşık 295 × 55 × 327 mm (genişlik × yükseklik × uzunluk) ölçecek.

S: PS4 Pro sahipleri, standart PS4 oyuncusuyla yarışırken çevrimiçi oyunlarda bir performans avantajına sahip olacak mı? 
Genellikle, hayır. Çalma testi ve dengeleme her oyun geliştiricisine kalmış ve PS4 Pro'nun daha güçlü donanımı, desteklenen başlıklar arasında daha pürüzsüz veya daha kararlı çerçeve hızları sağlayabileceği doğru olmasına rağmen, geliştiricilerin dengesizlikleri önlemek için kullanabilecekleri birçok araç ve işlemlere sahip olmasına karşın.

S: Uzaktan Çalma veya PS4 Pro ile Paylaşım Değişikliği'nde herhangi bir değişiklik olacak mı? 
Evet, PS4 Pro'nun artan işlem gücü, internet bant genişliği yeterince hızlıysa önemli akış avantajları sunabilir. PC, Mac veya Xperia'daki Uzaktan Oynatma kullanıcıları bir PS4 Pro sisteminden 1080 p'ye kadar oynatma işlemini gerçekleştirebilecek. Standart bir PS4 veya PS4 Pro'da paylaşan Çalma kullanıcıları, bir PS4 Pro sisteminden 1080 p'ye kadar olan hızlarda oyun oynayabilir.

Hem Uzaktan Oynat hem de Paylaş Oynatma özelliği ile PS4 Pro'nun uyarlanabilir akış teknolojisi, kullanılabilir internet bant genişliğini en iyi hale getirmek için akış kalitesini optimize etmeyi deneyecektir. En iyi deneyim için, mümkün olduğunca 15Mbps veya daha yüksek bir bağlantı ve kablolu bir Ethernet bağlantısı (Wi-Fi değil) kullanmanızı öneririz.

S: PS4 Pro oyunları ile Paylaş düğmesi daha kaliteli oyun içeriği yakalayacak mı? 
PS4 Pro özellikli bir oyun oynarken, DUALSHOCK 4'ün Paylaş düğmesini kullanarak, standart PS4'e kıyasla daha yüksek çözünürlükte oyun klipleri ve ekran görüntüleri üretecektir. Özellikler oyunu farklılık gösterebilir, ancak bazı oyunlar tam 1080p video çekimi ve 3840 x 2160 (4K) piksele kadar ekran görüntülerini destekleyecektir.

S: Oyunumu daha yüksek ayarlarda yayınlayabilecek miyim? 
Evet. Lansmanda saniyede 1080p ve 60 kare gibi yüksek bir YouTube akışını yayınlayabileceksiniz.

S: Sony'nin yeni 4K TV'leri PS4 Pro için uygun mudur? 
Sony şu anda PS4 Pro için özel bir öneri sunmamakla birlikte, Sony'nin ileri teknolojili TV'leri tasarlama geçmişi var ve bu itibar 4K TV alanına da genişledi.

S: Hangi boyutta 4K TV almalıyım? 
Oda büyüklüğü, oturma mesafesi ve medya türündeki değişkenler nedeniyle TV boyutunda resmi bir öneri sunamıyoruz. 4K oyunlar ve filmler 1080p sinyallerinin toplam çözünürlüğünün dört katına kadar çıkabilir, bu nedenle 4K'nın mükemmelliğini artırmak için rahatça gösterebilecek kadar büyük bir 4K TV isteyebilirsiniz.

PS4 Pro için yeni bir 4K TV piyasasında iseniz, HDR10 uyumlu oyun ve filmlerde artmış görüntü canlılığını ve kontrastı sağlayacak bir HDR10 uyumluluğu modeli seçmenizi önemle tavsiye ederiz.

S: 4K TV'de PS4 Pro kullanıyorsanız ve PS4 Pro özellikleri olmadan bir PS4 oyunu oynuyorum. 4K'da hala çıktı mı olacak? 
Evet, ayrılmış PS4 Pro özellikleri olmayan eski PS4 oyunları, PS4 Pro'da oynatıldığında 4 K'lık ve Premium Yüksek Hızlı HDMI Kablosunu kullanan desteklenen bir 4K TV'de çıkacaktır. Bununla birlikte, PS4 Pro özellikleri için herhangi bir görsel fayda sağlamazsınız.

S: PS4 Pro'nun önünde hangi düğme türleri var? (Güncellendi)
düğmeleri mekaniktir.

S: Hem PS VR hem de PS4 Pro'ya ve 4K TV'ye sahip olsam bilmem gereken başka bir şey var mı? (Güncellendi)
Eğer PS4 Pro normal bir non-VR oyunu oynuyorsanız, PS VR İşlemci Birimi çıktısı 4K TV'ye bir 4K sinyal - ama sadece YUV420 biçiminde. İşlemci Birimi, HDR geçişini desteklemez; bu nedenle, HDR içeriğini görüntülemek için PS4 Pro'yu TV'nize doğrudan (İşlemci Birimini atlayarak) TV'ye takmanız gerekecektir [YT2].

S: PS4 Pro'yu "ikinci" birincil hesap olarak kullanabilir miyim? (Güncellendi)
Hayır, yalnızca birincil hesap olarak bir PS4 cihazı seçebilirsiniz.

S: PS4 Pro'ya yeni bir sabit sürücü takabilir miyim? (Güncellendi)
Evet. Standart PS4'ün her iki modelinde de olduğu gibi PS4 Pro'nun 1 TB, 5400 RPM sabit diskini Phillips baş tornavidasını kullanarak nispeten hızlı ve kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz. En fazla 9.5mm kalınlıkta 2,5 "(dizüstü bilgisayar boyutunda) bir sabit sürücü seçmeniz gerekecek.

S: PS4 Pro'nun sabit disk arabiriminde başka herhangi bir değişiklik var mı?(Güncellendi)
Evet, PS4 Pro hızlı SATA-III özelliğini destekler.

S: 4K TV'ler artan giriş gecikmesi yaşıyor mu? (Güncellendi)
Şart değil, ama "giriş gecikme" veya "olarak bilinen fenomen girdi lag Eğer oyun ile kullanılmak üzere yeni bir TV satın düşünüyorsanız" önemli bir husus olabilir. Gecikme miktarı TV'ye göre değişir. 
Birçok televizyon, bu gecikmeyi mümkün olduğunca azaltmak için bir "Oyun Modu" ya da benzeri özellik taşıyor ancak bu performans değişebilir (yani, HDR gibi özel özellikleri devre dışı bırakarak). Mümkünse, satın almadan önce yeni bir TV test etmeyi deneyin; genel oyun performansı hakkında bilgi almak için PS4 veya PS4 Pro'nuzu bağlayın. Ayrıntılı profesyonel değerlendirmeler veya kullanıcı yorumları da değerli olabilir.

S: PS4 Pro ile harici bir HDD kullanabilir miyim? (Güncellendi)
standart PS4 gibi, PS4 Pro oyunu dosyaları depolamak için harici HDD desteklemez, ama dosyaları bir sistem yedekleme, medya depolama depolamak için kullanmak ya da kaydedebilirsiniz.

S: PS4 Pro tam yerli 4K'yı destekliyor mu? (Güncellendi)
Evet. PS4 Pro yerli bir 4K sinyal çıkışını desteklerken birçok geliştirici, yerli 4K sinyalinin yüksek netliğini ve diğer zengin grafik özellikleri ile pürüzsüz bir performans profili arasında en iyi dengeyi sağlamak için "dama tahtası oluşturma" adı verilen bir süreç de dahil olmak üzere güçlü oluşturma teknolojilerini kullanıyor.

ISBN: 0711719900566


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!