Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yol

Yol

Yol

10/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Sanatçı:
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Kardeş Türküler, altı yıl aradan sonra "Yol" adlı yeni albümüyle Ağustos ayında sevenlerine yeniden "Merhaba" diyor. Kalan Müzik etiketiyle dinleyicilerle buluşacak olan albümde; Türkçe, Kürtçe, Arapça, Romeika, Ermenice, Çerkesçe ve Boşnakça şarkılar yer alıyor.


 


Kardeş Türküler, çokkültürlü bir coğrafyanın zenginliğini yansıtan yeni bir albümle Ağustos ayında müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Anadolu, Mezopotamya, Kafkasya ve Balkan coğrafyasından geleneksel şarkıları kendine özgü bir üslupla yorumlayan grubun Kalan Müzik etiketiyle yayımlanan “Yol” isimli albümünde; Türkçe, Kürtçe, Arapça, Romeika, Ermenice, Çerkesçe, Boşnakça şarkılar yer alıyor.


 


İçinde yer aldığı Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu’nun (BGST) da desteğiyle hazırlanan bu albümle Kardeş Türküler; yola çıkışların, yola gidenin ardından seslenişlerin, yol ağzında bekleyişlerin şarkılarıyla, birlikte yürümeye dair inancı tazeleyerek, bu toprakların çokkültürlülüğüne bir kez daha selam gönderiyor.


 


Kardeş Türküler’in son albümü “Çocuk (H)aklı”, 2011 yılında yayımlanmıştı. Grup, önümüzdeki dönemde düzenleyeceği konserlerle de “Yol” albümünü daha geniş kitlelerle buluşturmaya hazırlanıyor.


 


Parça Listesi:


 


1. Beyaz Atlı


2. Halâlê / Dağ Lâlesi


3. Kayseri Ğogum / Kayseri Yolunda


4. Hanane


5. Kalk Gidelim (Oğlan Adın İsmail)


6. Ala Del’una / Evlerinde Lambaları Yanıyor


7. Eşrefoğlu Al Haberi


8. Bir İncecik Duman Tüter


9. Aitents’ Eparapetanen / Kartal Uçuyordu


10. Mito Bekrijo / Bekrî Mito


11. Sebahul Xeyr / Hayırlı Sabahlar


12. Gulê


13. Karanfil Deste Gider


 


 

Disk Türü : 376

ISBN: 8691834011861


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!