Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Albüm Açıklaması

21.PERON

Davul : Erden Erdem (Diş hekimi)

Bas : Gökhan Akçay (Doktor, genel cerrahi uzmanı)

Gitar : Haluk Öztekin (Profesör doktor, ortopedi uzmanı)

Tuşlu çalgılar : Andreas Wildermann (Doktor , iç hastalıkları uzmanı)

Keman,viyola : Alp Gültekin (İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’ndan emekli, oda müziği gruplarında çalışıyor)

Vokal : Ahmet Safa İkis (Eczacı teknisyeni)

 

21.Peron, 11 Temmuz 1973 tarihinde, saat 11’de ,İzmir-Konak 11 numaralı otobüs durağında, grup üyeleri Alp Gültekin(viyola), Seyhan Eriş(gitar), Halil Yıldırım(davul), Andreas Wildermann(piyano), Aron Şerez(bas) ve Haluk Öztekin’in(gitar) buluşması sonucunda kuruldu.

Andreas ve Haluk 1969 yılından beri İzmir Koleji’nde çeşitli gruplarda beraber çalmıştı. Aron ve Halil ise İzmir Namık Kemal Lisesi grubundandı. Milliyet gazetesinin müzik yarışmalarından tanışıyorlardı.

O gün Bornova’daki levanten köşkünde salona aletler kuruldu ve provalara başlandı. Anadolu rock ile progresif rock ezgilerini harmanlayıp kendine özgü bir tarz oluşturan grup, bestelerini çaldığı konserlerin yanısıra gruba büyük emeği geçen Ümit Tunçağ’ın TRT 3 programlarına jingle hazırladı. İzzet Öz’ün Metronom ve Sihirli lamba adlı televizyon programlarına katıldılar. 1975 yılında Bornova’daki köşkte 2 kanallı bir teyp ile kaydedilen canlı performansta Anne, Beş, 18400 TL, F.M.O. ( Film Müziği Olabilir) ve İgor Stravinski’den uyarladıkları “Petruşka” adlı parçalar dikkat çekiciydi. O yıl Aron, Halil ve Seyhan gruptan ayrıldı. İzmir Koleji orkestrasından Gökhan Akçay(bas) ve Erden Erdem(davul) gruba katıldı.

İşte bu efsane grubun hazırladığı yeni albüm  ‘‘Sanki  Hep Buradaydık ‘‘ Tarzını koruyarak  sizlere ulaşan 8 eserden oluşuyor..

 

Parça Listesi

1.Sensizlik Ürkütür

2.Mani

3.Hobidi Hop

4.Bakıştık Bakakaldık

5.The Little Shepherd

6.Terketmeyiz

7.İsteplerde İstepne

8.Bu Ben Değil

 

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız