Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Barcelona Albüm Açıklaması


Türkiye caz sahnesinin genç nesilde öne çıkan isimlerinden saksofonist Tamer Temel'in gitarda Dave Allen, akustik basta Masa Kamaguchi, davulda Marc Miralta'dan oluşan ekiple kaydettiği ilk albümü "Barcelona" dinleyicilerle buluşuyor.

Tamer Temel'in Barcelona'yı kaydetme fikri Amerikalı cazcı Dave Allen'le bir araya gelmesiyle oluşmuş. Albümü Allen'le birlikte New York'ta kaydetmek için hazırlanan hatta kayda girecekleri stüdyoyu bile ayarlayan Temel'in planları ABD'nin vize vermemesiyle altüst olmuş. Yaklaşık üç ay albüm çalışmalarını durdurduktan sonra Mark Turner, Larry Grenadier, Jeff Ballard'dan oluşan Fly Trio'yla bir araya gelmesiyle ise işler değişmiş. Hayranı olduğu bu müzisyenlerden aldığı övgülerle Tamer Temel, Dave Allen'la birlikte Barselona'ya gidip albümü kaydetme kararı almış. Tüm hazırlıklar yapıldıktan sonra önce Marsilya'ya gidilmiş. Tam o sırada İzlanda'daki yanardağ patlaması nedeniyle uçuşlar iptal edilince dört gün havaalanında konaklamak zorunda kalmışlar.Tüm bu badirelerden sonra dört gün gecikmeli olarak Barcelona'daki Laietana stüdyosuna girilip başlanan kaydın sonucu dinleyicilere Barcelona olarak dönüyor.

1975'te İstanbul'da doğan ve İzmir'de büyüyen Tamer Temel, Türkiye ve İtalya'da caz konserleri verdi ve albüm kayıtlarında bulundu. 2005'te Avrupa Caz Festivali kapsamında kazandığı burs ile İtalya'da Siena Masterclass Summer Course'da eğitim gördü, konserlerde çaldı. Bu dönem boyunca İtalya'nın önde gelen müzisyenleriyle çalışma olanağı buldu. Bruno Tomasso Band ile Valdarno 2005 Jazz Festivalinde çaldı. 2006 yilinda Equinox grubuyla İzmir'de ve Eskişehir'de konserler verdi; standart ve modern caz eserleri yanında kendi bestelerini de seslendirdi. 2006'da Claudio Fasoli ve Antonio Zambrini'nin oluşturduğu Open Jazz Orkestra ile 12. Avrupa Caz Festivali kapsamında sahne aldı. 2006 yılında Kadıköy Caz Günleri kapsamında konser verdi. 2007-2008 yıllarında İzmir ve İstanbul'da çeşitli konserler verdi. 2008'de Ankara Caz Festivali'nde çaldı.

Günümüzün en önemli saksofon sanatçılarından biri olan Mark Turner'in workshop'una katıldı ve özel dersler aldı. Bugüne kadar aralarında Dave Allen, Marc Miralta, Masa Kamagucci, Kürşat And, Ayhan Öztoplu, İmer Demirer, Burak Bedikyan, Bora Çeliker, Yavuz Daridere, Devrim Yeşilpınar, Onur Puza, Yalım Akın, Ömercan Sakar, Mahmut Yalay, Mario Raja, Bruno Tomasso, Claudio Fasoli, Ettore Fioravanti'nin yer aldigi pek çok müzisyenle ortak projelerde yer aldı.


Albüm İçeriği
1.Suda Balık
2.Bağdat
3.Çapalıkarşı
4.Huzur
5.Kırmızı
6.Laietana
7.Beşer
8.Keman Konçertosu Op. 44 Adagio Üzerine Tema ve Çeşitlemeler
9.Büyük Saat
10.Şimdiki Zaman


Disk Sayısı: 1

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.