Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Zürafanın Gözyaşları

Zürafanın Gözyaşları

Zürafanın Gözyaşları

10/10 - 2 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Pınar Güncan
Yayınevi :

Çitlembik Yayınları , Polisiye Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Bir Numaralı Kadınlar Dedektiflik Bürosu'nun maceraları dolu dizgin sürüyor...

Bir Numaralı Kadınlar Dedektiflik Bürosu serisinin ikinci kitabı Zürafanın Gözyaşları ile Botswana'nın ilk ve tek kadın dedektiflik bürosunun sahibi alımlı ve cüretkâr Precious Ramotswe'yi izlemeye devam ediyoruz.

Çapkın kocaların, kayıp çocukların ve tehlikeli büyücülerin peşindeki kahramanımızın bu sefer daha farklı "dertleri" mevcut... Yetenekli sekreterini dedektif yardımcılığına terfi ettirmekle ve yeni nişanlısını düşünmekle meşgulken, tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de ev halkının sayısı birden iki katıda çıkıyor! En önemlisi de, Mma Ramotswe kendi evinde tehlike altında...

"Precious Ratmotswe karakteri, Alexander McCall Smith'in kurnaz mizahi yazısı ve bir kültürü çağrıştırmadaki becerikliliği beni büyüledi."
"İngiliz Hasta" filminin yönetmeni Anthony Minghella

"Alexander McCall Smith adlı herifin yazdığı Botswana'da geçen bazı nefis kitaplar var. Okuması eğlenceli olduğu kadar insanların yaşanmaya değer hayatlar sürdürebileceklerini hissetmemizi de sağlıyor. Kitapların ilki Bir Numaralı Kadınlar Dedektiflik Bürosu... Eğer mutlu olmak istiyorsanız, bu kitapları okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum."Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2004


Dili: Türkçe
Yayınevi: Çitlembik Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2004

Sayfa Sayısı : 224

Dil : Türkçe

ISBN: 9789756663547

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Virgül Eleştirdi

Bir Numaralı Kadınlar Dedektiflik Bürosu’ndan sonra Precious Ramotswe’nin ikinci macerası da yayımlandı: Zürafanın Gözyaşları.
Mma Ramotswe’nin Tlokweng Yolu Hızlı Motorlar’ın sahibi Bay J.L.B. Matekoni ile evlenme hazırlıkları sürerken, yeni bir dava gelir: Beyaz bir kadın, yıllar önce yitirdiği oğlunun başına gelenleri öğrenmek istemektedir. Çok eski defterlerin yeniden açıldığı, zor bir araştırmadır bu... Üstelik “özel detektifliğin ilkeleri” kitabında üstlenilmemesi önerilen türden, “zaman aşımına uğramış” bir dava. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (1)

Bu dizinin bir numaralarda gezinmemesine inanamıyo

Bu kadar şeker, bu kadar içten, bu kadar kadınsı (hem de bir erkek yazardan) bir dedektiflik kitabı okumamıştım. Filmi de çekildi!