Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Zeliş (Tütün Zamanı 1)

Zeliş (Tütün Zamanı 1)

Zeliş (Tütün Zamanı 1)

Tütün Zamanı 1

10/10 - 6 Kişi FAVORİLERİME EKLE
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Çarpıcı bir aşk öyküsünün ekseninde gelişen tütün ekicilerinin özel yaşantıları. İlk yayınlandığı gün gerçek bir edebiyat kahramanı haline gelen "Zeliş"in çavlan gibi bir biçemde anlatılan öyküsü. Necati Cumalı'dan bir başyapıt daha.Sayfa Sayısı: 256

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Cumhuriyet Kitapları

İlk Baskı Yılı : 2007

Sayfa Sayısı : 256

Dil : Türkçe

ISBN: 9789757720614


Yorumlar (3)

150 sayfa fazla basılmış

Bu konu 100 sayfada gayet geniş anlatılırdı. Hatta iyi bir yazarın gözünde ederi 50 sayfadır. Uzun sıkıcı diyaloglar, kukla karakterler, anında uçup giden yer isimleri, o kişilerden başka kimseyi ilgilendirmeyen ayrıntılar kitapta bir sayfa kirliliği yaratıyor. Zeliş´in karakterini sadece son 30 sayfada görüyoruz. Ayrıca yazarın insanlar, devlet ve adalet sistemi üzerine kişisel (olumsuz) görüşleri de aralara girip çıkıyor; bir sanat eserinde bağışlanamayacak bir günah. Tüm bunlara rağmen kötü mü? Hayır! Necati Cumalı´nın yetenekli bir ressamın elinden çıkmış ama sıkıcı bir eskiz gibi önümüze koyduğu bu çizimlerde o insanların ve o yaşamın ruhuna ait solgun bir ışık görüyoruz.

Zeliş

Sadece bir aşk hikayesi mi? Aslında bir başkaldırı. Kadının tarihi rolünü oynamadığı ve sevdiği için herkesi karşısına aldığı bir gerçeklik.

Aşk

Saha yeni okumaya başladım, elimden sehpaya koyamıyorum. Ne güzel bir anlatım...