Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yerdeniz Büyücüsü - Yerdeniz Üçlemesi 1

Yerdeniz Büyücüsü - Yerdeniz Üçlemesi 1

Yerdeniz Büyücüsü - Yerdeniz Üçlemesi 1

9/10 - 70 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Metis Yayıncılık , Edebiyat Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

"Sanırım Yerdeniz Büyücüsü'nün en çocuksu yanı konusu: Büyümek. Büyümek, benim yıllarımı alan bir süreç oldu; bu süreci otuzbir yışımda tamamladım -ne kadar tamamlanabilirse; o yüzden de çok önemsiyorum. Çoğu genç de önemser. Ne de olsa esas işleri budur: Büyümek."

- Ursula K. Le Guin -

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 11. Basım

Sayfa Sayısı : 192

Medya Cinsi : Ciltsiz

ISBN: 9789753420570

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Fantastik Edebiyat: Kara deliğin içinde; küçük, oyuncu ışık toplarının peşinde...
Oylum Yılmaz

Fantastik edebiyata duyduğu ilgiyle Tzvetan Todorov’un “Fantastik” kitabını eline alanlar, kısa süre içinde ciddi bir hayal kırıklığına uğrayacaklardır. Çünkü Todorov, yapısalcı bir yaklaşımla bu edebi türü incelerken, her şeyden öte onun alegorik ve şiirsel okumaya kapalı olduğunu belirler.  Ve türü ortaya koyan ilk eserleri ele alır: Maupassant’ın, Henry James’in, Hoffmann’ın öyküleri, Balzac, Nerval gibi yazarların bu türe giren romanlarıdır bunlar ve günümüzün fantastik anlatılarıyla hiç ilgileri yoktur.  Çalışmanın nihayetinde ise fantastik edebiyatın Kafka’yla birlikte bittiğini belirtir Todorov. Çünkü, fantastik anlatılar doğal bir olaydan yola çıkarak doğaüstüne varırken, Kafka (Dönüşüm’ü masaya yatırarak)doğaüstü bir olaydan yola çıkarak anlatı boyunca bu doğaüstü hali doğallaştırmışt.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (13)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
yine iyi, hep iyi

Le Guin okumaya Mülksüzler'le başlayıp Malafrena ile devam edince acaba bunlar kadar iyi midir korkusuyla başladığım Yerdeniz serisine bayıldım. Elime alayım, bu dünyanın stresinden geriliminden bir uzaklaşayım diyerek okuyorum her bir kitabını. Fantastik kitapları seven herkesin beğeneceğini düşünüyorum. Le Guin in fantastik dünyasından gerçek dünyaya ilişkin çıkarımlar da bulunmak da ayrıca bir keyif. Le Guin okunmalı, okutulmalı.

harika

sadece fantastik edebiyat değil, bir klavuz.

Harika

Bu serinin ilk üç kitabını okudum ve hayran kaldım. Ged´in maceralarından ve hayat hikayesinden çıkaracağımız birçok ders var.