4,5/5 - 6 Kişi Yorum Yap
7,15 TL
11,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 09 Nisan
Standart Teslimat : 11 - 13 Nisan
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

İnsan olmak, gerçek insan, etiyle kemiğiyle insan olmak bile ağır gelir bize. Utanırız bundan, insan olmayı yüz karası sayarız, benzeri olmayan toplumsal birtakım insanlar olmak için çabalarız. Ölü doğmuş insanlarız biz ve uzun zamandır canlı babaların çocukları değiliz, giderek daha çok hoşlanıyoruz böyle doğmuş olmaktan. Zevk duyuyoruz bundan. Çok yakın bir gelecekte bir şekilde düşüncelerden doğmanın yolunu bulacağız.
Dostoyevski'nin Gogol etkisinden kurtularak kendi sesiyle verdiği ilk büyük yapıt olan Yeraltından Notlar, Avrupa'daki büyük varoluşçu edebiyatı müjdeleyen bir roman. Kitap, okuruna yeraltı diye adlandırdığı bir ruh halinden seslenen karakterin uzun, çılgınca söyleviyle başlıyor. Ardından, bu ahlakçı, uyumsuz, dürüst kişinin yaşadığı bir aşağılanma olayı anlatılıyor. Yüz elli yıldır okunan gerçek bir başyapıt.

 (Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%83,3
%16,7
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

10.02.2020

Yeraltı

Öyle bir eser ki insanda acıyla karışık bir doyum hissi veriyor. Bu kitap bittikten sonra siz aynı kişi olmuyorsunuz artık. Abartılı bir yorum yapmak gerekirse insanlar ikiye ayrılır "Yeraltını okuyanlar ve okumayanlar ".

21.10.2019

Derinliği olan bir novela

Dostoyevski'nin Yeraltından Notlar'ında kendinizden bir çok şey bulacaksınız. Dışa vurumlar farklıyken iç sesinizin başka şeyler söylediği zamanları hepimiz yaşarız. Güçlü durmaya çalışırken aslında içimizde ne kadar da kırılganız. İç sesimiz her zaman duygularımıza tercüman olabilir mi? Her zaman dürüst müdür? Aşk iç sesimize yön verebilir mi? Cevaplar Yeraltından Notlarda.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız