Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Viran Dağlar (Tek Cilt)

Viran Dağlar (Tek Cilt)

Viran Dağlar (Tek Cilt)

9/10 - 16 Kişi FAVORİLERİME EKLE
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Ulusçuluk akımlarının, etnik çatışmaların etkisi ve Osmanlı'nın egemenliğini kaybetmesiyle Balkanlar'ın imparatorluktan kopuş sürecini anlatan roman, Makedonya'daki uç beyi bir ailenin son temsilcisinin yaşam öyküsü üzerine kurulu.
(Arka Kapak)Sayfa Sayısı: 4848

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Cumhuriyet Kitapları

İlk Baskı Yılı : 2011

Sayfa Sayısı : 4848

Dil : Türkçe

ISBN: 9789757720447


Yorumlar (7)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Bu Kitap okunmuyor sanki yaşanıyor

Bir TRT belgeselinin son anlarında adını duyunca merak edip aylar önce aldığım kitap. İki gün önce okumaya başladım bugün bitirdim , hatta bir yudumda içtim de diyebilirim . Okurken kendinizi kah Zülfikar beyin yerinde kah o çalkantılı dönemin acılarını çeken diğer kahramanlarının yerinde buluyorsunuz . Şu an bile hala Onunla birlikte Makedonya'nın dağlarında ovalarında dolaşıyor gibiyim . Müthiş bir kitap. Yüzyıllarca vatan bildikleri toprakların altlarından kayıp gitmesine şahitlik edip direnmeye çalışanlarla ve bu değişimden çıkar devşirme peşindekilerin iç yakan çekişmesi.  Bu ülkeye sevdalı herkesin okuması gereken; ama özellikle ve öncelikle balkan göçmenlerinin okuması gereken harika bir eser.

Kanayan yara Balkanlar

Kendinizi içerisinde hissedeceğiniz, o okullarda öğretilenden farklı göçler, acılar, hoşgörüler ve Osmanlının acınası hali. Necati Cumalı, usta öyle güzel anlatıyor ki...

Büyük yazar, büyük eser.

Balkanlarla ve göçle ilgili okuduğum en güzel, en değerli ve en etkileyici kitap, roman, şaheser. Tam bir kült eser. Necati Cumalı, büyük yazar.