Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Varoluşçular Kahvesi-Özgürlük, Varoluş ve Kayısı Kokteylleri

Varoluşçular Kahvesi-Özgürlük, Varoluş ve Kayısı Kokteylleri

Varoluşçular Kahvesi-Özgürlük, Varoluş ve Kayısı Kokteylleri

10/10 - 4 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Emre Gözgü
Yayınevi :

Domingo Yayınevi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

 Ulusal Kitap Eleştirmenleri Ödülü’nü kazanan, “Nasıl Yaşanır ya da Bir Soruda Montaigne'in Hayatı”nın yazarındanParis, 1933. Üç genç arkadaş, Jean-Paul Sartre, Simone de Beauvoir ve Raymond Aron, Montparnasse’ta bir barda kayısı kokteyllerini yudumlarken, Aron içkisini göstererek, “Bu kokteyl üzerinden felsefe yapabilirsin!” der.


Sartre, bu ilham verici andan yola çıkarak, yaşam –aşk ve tutku, özgürlük ve varoluş, kafeler ve garsonlar, dostluk ve devrim ateşi– hakkındaki kendi sıra dışı felsefesini yaratacaktır. Bu felsefe, Paris’te büyük bir heyecan dalgası yaratıp dünyayı kasıp kavuracak, 1968 öğrenci ayaklanmalarından sivil haklar mücadelesine kadar birçok toplumsal harekete damgasını vuracaktır. 


Varoluşçular Kahvesiçağdaş varoluşçuluğun hikâyesini insanlar, zihinler ve fikirler arasında kurulan tutkulu bir ilişki olarak anlatıyor. Sarah Bakewell hayat hikâyeleri ile düşünceleri harmanlayarak, bizleri yaşama dair olduğu kadar yaşamları değiştiren, neyiz ve nasıl yaşamalıyız gibi önemli soruları ele alan bir felsefenin kalbine götürüyor.


“Şahane... Titizlikle kaleme alınmış ve zihin açıcı. “Düşünen” herkese öneriyorum.”


- Library Journal -


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 


 

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Sayfa Sayısı : 440

Ebat : 15 x 22

ISBN: 9786051980195


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!