Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Uzun Çarşının Uluları

Uzun Çarşının Uluları

Uzun Çarşının Uluları

9/10 - 2 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Ötüken Neşriyat , Şehir Kitapları Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Bir portreler şaheseridir. Eski Antep'in kulağı kesiklerini anlatır. Kahramanları esnaf, meczup, yarıcı yahut dul kadın gibi, aklınıza gelebilecek her türden ve sıradan insanlardır. Hiç de öyle, saygıdeğer, çarşıdan geçerken ayağa kalkılan şahsiyetlerden değildirler. Ancak, bu sıradan, hatta biraz çarpık tipler anlatılırken, öylesine sağlam ve sıcak bir insanî ilişkiler ağı çizilir ki, o zayıf kişilikler, yaşanan acılar ve yoksulluklar, müthiş bir güzelliğin içindeki sevimli detaylar gibi kalır.

Yazarın büyük ustalığı, her hikâyeye adını veren tek tek kahramanların arka planına yerleştirdiği bu çerçevededir. Bu sayede hem kahramanlarını hikâye tadında ölümsüzleştirir hem de yüzyılımızın başlarındaki Türk toplumundan canlı kesitler sunmaktadır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 12 x 19,5

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 11. Basım

Sayfa Sayısı : 311

Medya Cinsi : Ciltli

ISBN: 9789754372045


Yorumlar (1)

Savaş sonrası yıllarda Antep...

Mükemmel öyküler. Kişiler o kadar canlı, olaylar o kadar renkli ki... Az görülen bir ustalıkla yazılmış, her eve lazım bir kitap. Antep ağzına özgü kelimelere yabancı değilseniz (satıl, leğençe) mutlaka alın; her halukarda yeni kelimeler öğrenirsiniz...