Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Üç Gölge

Üç Gölge

Üç Gölge

Yayınevi :

BAOBAB

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

Joachim, anne babasıyla birlikte her şeyden uzak, huzurlu ve mutlu bir yaşam sürüyordu.
Ansızın hayatlarına giren gölgeler her şeyi değiştirene dek, bundan böyle hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı.
Kaçmak ya da boyun eğmek: Amansız bir tehlike baş gösterdiğinde çocuğunuzu korumak için ne yapardınız?
Anne babaların çocuklarını kaybetme korkusu gibi hassas bir konuyu incelik ve empatiyle işleyen Üç Gölge, okuyucuyu alegorilerle bezeli masalsı bir yolculuğa çıkarıyor. Fransa'nın en önemli çizgi roman etkinliği Angoulême çizgi roman festivalinde ödüllendirilen ve yazarına Amerikan National Cartoonists Society çizgi roman ödülünü kazandıran bu fantastik eser, Cyril Pedrosa'nın adını çizgi romanın en önemli isimleri arasına yazdırmasını sağlamıştır.
Yakın bir arkadaşının çocuğunu kaybetmesine tanık olan Pedrosa, bu deneyiminden esinlendiği kitabında; García Márquez ve Borges gibi edebi gelenekleri harmanlayarak okuyucuya şiirsel bir dille ulaşıyor. Siyah ve beyazı ustalıkla kullanan çizer, Üç Gölge'de duygu geçişlerini farklı tekniklerle aktararak unutulmaz bir deneyim yaşatıyor.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

Hamur Tipi : 1. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Sayfa Sayısı : 272

Ebat : 16,5 x 23

Medya Cinsi : Ciltsiz

ISBN: 9786056743603


Yorumlar (1)

Size hızlıca içine çekecek bir çizgi roman

Hikayenin ilk sayfasından itibaren kendinizi kurgunun bir parçası hissediyorsunuz. Hem dili hem de içeriği çok iyi. Fransızca orijinalinden çevrilmiş bu da büyük bir artı. Genelde çizgi romanlar, önce ingilizceye sonra ingilizcesinden türkçeye çevriliyor, bu da içeriğin çizerin dünyasından az da olsa uzaklaşmasına neden oluyor.