Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Tutunamayanlar - Bütün Eserleri - 1

Tutunamayanlar - Bütün Eserleri - 1

Tutunamayanlar - Bütün Eserleri - 1

Bütün Eserleri 1

9/10 - 555 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

İletişim Yayıncılık , Oğuz Atay Bütün Eserleri Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Ülkemizin en değerli yazarlarından biri olan Oğuz Atay’ın yazıldığı dönemde büyük tartışma konusu olmuş eseri Tutunamayanlar, 1972 yılında yayımlanmıştır. Eser, bilinç-akışı tekniğiyle döneme damgasını vurarak Türk Edebiyatı’nda yeni bir çağı başlatmıştır. Pek çok eleştirmen, Tutunamayanlar’ı Türk Dili’nde yazılmış en iyi eser olarak değerlendirmektedir.

Tutunamayanlar Oğuz Atay ismiyle özdeşleşmiş bir roman olarak, büyük yazarımızın hayatından izler taşımasıyla da kısmen otobiyografik bir eser olarak da değerlendirilebilir. Roman, son derece üst düzey diliyle çevirisi en zor romanlar arasında yer alır. Tutunamayanlar, sadece birkaç dile çevrilebilmiştir. “Het leven in stukken” adı altında Flemenkçeye (Hollanda Dili) çevrilen eser, eserin Hollandalı çevirmenine ödül kazandırmıştır.

Tutunamayanlar konusu itibariyle intihar eden arkadaşının geçmişini araştıran Turgut Özben’in, söz konusu arkadaşı Selim Işık’ın modern hayata neden “Tutunamadığı”nı öğrenme çabasını anlatmaktadır. Romanda Turgut’un karşılaştığı her kişi Selim Işık’ı tanıyan kişilerdir ve her biri Turgut’a Selim’in farklı yönlerini aktarmaktadır.

İletişim Yayınları’nın en prestijli kitaplarından biri olan Tutunamayanlar, ülkemizde olduğu kadar Dünya çapında da merak konusu olan eserlerden biridir.

Her yıl çok satan kitaplar arasında yer alan Eser, TRT Roman Ödülü’ne sahiptir. Tutunamayanlar romanının ilk baskısı 1000 TL gibi bir fiyat ile alıcı bulmuştur.

Sayfa Sayısı: 724

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2000

Sayfa Sayısı : 724

Dil : Türkçe

ISBN: 9789754700114


Yorumlar (73)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Şahaser

Yalnızlığı, insanın içsel çatışmasını her şeyden önemlisi toplumun bunalımını çok güzel anlatan eşssiz bir sanat eseri. Yüreğine sağlık üstad

A.Murat Eroglu

Sevenler ve sevmeyenler diye ikiye ayrılır kitapserverler. Çok uzun  süre anlayamayanlar (sevmeyenler) saflarındaydıydım. Eşik enerjisini aştım ve anlayanların ötesinde sevenler kategorisine terfi ettim. Kaybolduysanız ya da sevmediyseniz doğru zamanda okumamışsınız demektir. Kitaplığınızda en kıymetli yere koyun ve doğru zamanın gelmesini bekleyin. Doğru zamanda okumayı başarırsanız, çok ama çok sevecek ve hayran kalacaksınız!!!!

Hiç iyileşmeyecek bir yaradır Tutnamayanlar

Yaş kemale erince hepimiz sorarız kendimize; tutunabildim mi acaba?Her ölüm erken, her hayat heba edilmiş...