5/5 - 1 Kişi Yorum Yap, Kazan!

İlk Baskı Yılı : 2016

Sayfa Sayısı : 558

Dil : Türkçe

Türkiye sosyalist soluna politik, örgütsel ve düşünsel bazda kaynaklık etmiş tarihsel karakterlerin portrelerinden oluşan bu kitap, Türkiye sosyalist hareketinin tarihsel gelişimine ve geçmişten bugü ... Tamamını gör
30,26 TL
39,81 TL %24
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Türkiye sosyalist soluna politik, örgütsel ve düşünsel bazda kaynaklık etmiş tarihsel karakterlerin portrelerinden oluşan bu kitap, Türkiye sosyalist hareketinin tarihsel gelişimine ve geçmişten bugüne yaşadığı teorik ve politik serüvene bütünlüklü bir bakışla yaklaşmayı olanaklı kılıyor. Türkiye'nin sosyalist sol kültürüne damga vurmuş önder ve entelektüellerin siyasi terekesini kronolojik bir sıra ve kimileyin biyografik bir çerçeve içinde sunan yazılar, aynı zamanda bu kişilerin politik-entelektüel edim ve üretimlerini tarihsel bağlamları içinde derinlemesine işliyor ve bu kişilerin sosyalist kültürdeki ikonik konumlarını/işlevlerini analiz ediyor. Sosyalist düşüncenin Türkiye toplumu özelinde girdiği arayışların izini süren bu kitabın, sosyalist hareketin aktüel yönelim ve pratiklerine bellek ve derinlik kazandırma çabasına mütevazı bir katkı olmasını umuyoruz.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 558

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Dipnot

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

13.04.2016

Türkiye solunun tarihi

Çok başarılı bir çalışma. Türkiye solunun tarihini, sol siyasete esin vermiş, önderlik etmiş kişiler üzerinden anlatıyor. Hatta modern Türkiye tarihini Türkiye solunun seyri üzerinden de anlatıyor diyebiliriz. Hem akademik çalışmalar için hem de genel okur için temel kaynak niteliğinde.