Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Tiranlık Üzerine

Tiranlık Üzerine

Tiranlık Üzerine

10/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Zeynep Enez
Yayınevi :

Olvido

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

“Çok bilgece ve tam da günümüz için… Mutlaka okunmalı!”

-George Saunders-

 

“Hızla faşizme yaklaşıyoruz. Snyder, bu konuda sanrı yaşamadığımızı gösteriyor.”

-Svetlana Aleksiyeviç, 2015 Nobel Edebiyat Ödülü Sahibi-

 

Yirminci yüzyılda Avrupa demokrasileri birer birer faşizme, Nazizme ve komünizme yenik düştüler. Bu dönemlerde bir lider ya da bir parti “halkın sesi” olduğunu ve ülkelerini küresel tehditlerden koruduğunu iddia ederek sağduyu yerine mitsel söylemleri ön plana çıkarmışlardı. Avrupa tarihi bize göstermiştir ki, toplumlar parçalanabilir, demokrasiler düşebilir, etik değerler kaybolabilir ve sıradan insanlar kendilerini hiç hayal etmedikleri koşullarda bulabilirler.

 

Bu kitabı, böyle bir gerçekten hareket ederek kaleme alan Yale Üniversitesi Tarih Profesörü Timothy Snyder, son yıllardaki küresel politik gelişmeleri ve dönüşümleri tarihsel perspektiften ele alıyor ve bizleri yirminci yüzyılın başında yapılan hatalara düşmememiz konusunda net bir şekilde uyarıyor. Çünkü “demokrasilerin nasıl kırılgan olup kötü bir niyetle istismar edilebildiğini daha önce görmüştük ve bugün aynı taktikler yine sahneye çıkmaya başladı.”

 

Yayımlanır yayımlanmaz birçok ülkede bestseller olup tartışmalar yaratan Tiranlık Üzerine, sadece tarihî ve politik tespitler yapmakla kalmıyor aynı zamanda demokrasiyi, özgürlüğü, insan haklarını korumak adına neler yapabileceğimizi de anlatıyor.

(Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 13x19

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Sayfa Sayısı : 115

Medya Cinsi : Ciltsiz

ISBN: 9786058259300


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!