4/5 - 17 Kişi Yorum Yap
12,45 TL
19,0 TL %34
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 23 Ekim
Standart Teslimat : 24 - 30 Ekim
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Dostoyevski’nin Rusya’yı, Rus halkını gözlemleyerek içlerinden çekip çıkardığı Raskolnikov hem yazarın hem de edebiyat tarihinin en karanlık karakteridir. Yoksulluğunun güzel ve parlak bir hayat kurmasına izin vermeyeceğine inanan genç bir hukuk öğrencisinin, yaşlı tefeci kadını öldürüp parasını çalmayı planlamasıyla başlayan hikâyesi, Raskolnikov’un ikilemlerinden, iç çatışmalarından hareketle insanlığa sorduğu ahlaki ve felsefi sorularla edebiyatı başka bir boyuta taşımıştır. 

Suç ve Ceza yayımlandığı 1866 tarihinden bu yana, modern insana yaklaşımıyla ve sorduğu can alıcı sorularla güncelliğini hiç kaybetmediği gibi, edebiyatın çıtasını erişilmesi güç bir seviyeye yükseltmiştir. Dostoyevski’nin dehasını tüm yönleriyle yansıttığı roman, bir suçun psikolojik kaydıdır aynı zamanda.   

 

“Aşkı ilk defa yaşamak gibi, denizi ilk defa görmek gibi, Dostoyevski’ yi keşfetmek de insanın hayatında önemli bir tarihtir.”

JORGE LUIS BORGES

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%52,9
%35,3
%5,9
%0
%5,9
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

24.09.2020

...

Tekrar okumaktan imtina etmediğim nadide eserlerden. Eşi benzeri olmayan bir kitap.

07.04.2020

BAŞYAPIT

Kitap içinizde demleniyor resmen. Nadirdir böyle his. Yıllar geçiyor bir bakıyorsunuz tekrar okuma arzusu tekrar aynı merak ve keşfedilmeyi bekleyen cümlelerde ki haz. Gerçekten tarifsiz bir kitap.

08.12.2019

İnsanın İç Muhakemesi Üzerine

Toplumsal sınıfın kültürlü, eğitimli bir entellektüel kahramana yaşattığı zorluğu, yalnızlığı, insanın kendisiyle düşünme sanatını ve vicdan muhakemesini işlemesiyle bu kitap aslında karanlık bir bunalım içindeki bir insanın mutluluğu arama şekline bir yolculuktur. Sıradan insanlardan ayrışma isteği duyan ve bunun için farklı düşünceler geliştiren karakterin, suç işlemesi ve sonrasındaki kendine yaşattığı ceza anlatılmaktadır. Edebiyatın baş yapıtları arasına giren bu kitap, okunmadan geçilemeyecek cinsten.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.