Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Söyleşiler

Söyleşiler

Söyleşiler

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

"Filmleri hakkında çok konuşmayı sevmeyen dostumun orda burda çeşitli zamanlarda verdiği söyleşilerden kendimce önemli olduğunu düşündüğüm bir seçkiyi biraraya getirerek, bir bakıma ona olan borcumu ödemek istedim. Böylece onun ilk filminden son filmine kadar geçen bunca yıl boyunca aslında hiç değişmediği, baştan beri belli bir melankoliyle cebelleşen kendi ruhuna karşı her zaman ne kadar sadık kaldığı kolayca görülebilsin istedim.

Söyleşileri ilk filmi Kasaba'dan başlayarak şu an için son filmi olan Kış Uykusu filmine kadar tarih sırasına göre kitaba koydum. Böylelikle filmleri takiben, onları yapanın ruh hali, hayata bakışı ve hayatla ilgili tavır alışının nüansları, bununla birlikte sanatçıyı kuşatan dünyanın ve sinema teknolojisindeki değişimlerin sanatçı üzerindeki olası etkileri kronolojik bir sırayla deneyimlenebilsin istedim."
(Mehmet Eryılmaz, "Sunuş" Yazısından)Sayfa Sayısı: 285

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Norgunk Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2012

Sayfa Sayısı : 285

Dil : Türkçe

ISBN: 9789758686667

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

'Kasaba'nın karları erirken
Özgün Uçar
Kasaba'lı zamanlar, yönetmenin filmi de yaşamı da karlar altındadır. Sözün sinemasından önce kendine geldiği, ilk tanışma safhalarıdır, kendini kendinden saklamaz. İleride Kasaba'nın karları erimeye başlayacak ve geçmişinden artık bu kadar ayrıntılı bahsetmeyecektir..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!