Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Son Nefes Havaya Karışmadan

Son Nefes Havaya Karışmadan

Son Nefes Havaya Karışmadan

8/10 - 17 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Altın Kitaplar , Roman Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Otuz altı yaşında başarılı bir beyin cerrahı olarak yıllarını verdiği yüksek tıp ihtisasını tamamlayıp tam emeklerinin karşılığını almak üzereyken, dördüncü evre akciğer kanseri olduğunu öğrenen Paul Kalanithi, kendini bir anda ölümle yüz yüze bulmuştu. Düne kadar ölümcül hastalıkları tedavi eden bir hekimken, bugün hasta yatağında yaşam mücadelesi veren kendisiydi. Karısıyla hayalini kurdukları ve ulaşmaya çok yaklaştıkları gelecek bir anda buharlaşıvermişti. Paul, herkesin bir başına yüzleştiği ve hiç kimsenin muaf olmadığı o en büyük eşitleyiciye birinci elden tanıklık etmek üzereydi. "Yaşayan her şey ölmeye mahkûmken, hayatı anlamlı kılan nedir?" Hayatı boyunca bu soruya kafa yoran Paul Kalanithi, yazdığı ilk ve son kitapta, insan hayatını ölüm ve yok oluş karşısında bile anlamlı kılan şeyin ne olduğunu sorgularken, her ikisini de bizzat tecrübe etmiş yetenekli bir yazarın gözünden doktor-hasta ilişkisine ışık tutuyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 200

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Altın Kitaplar

İlk Baskı Yılı : 2016

Sayfa Sayısı : 200

Dil : Türkçe

ISBN: 9789752122567


Yorumlar (3)

Tavsiye

Tavsiye etmekle birlikte benim de tekrar okumak istediğim bir kitap. Yer yer durağanlaşsa da yazılmasının gerekçeleri bu kadar net olan bu kadar gerçek bir kitap.

Bakış Açısı

Ölümün ne kadar kaçınılmaz olduğu gerçeği ve kurtarması gereken çok hasta varken  38 yaşında hayata gözlerini kapatan başarılı bir doktor..Mekanı cennet olsun...

Çok iyi

Çok içten yazılmış harika bir kitap. Ölümün hep yanı başımızda olduğunu hatırlatan gerçek bir hikaye. Tavsiye üzerine almıştım, ben de tavsiye ediyorum.