Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Silmarillion

Silmarillion

Silmarillion

9/10 - 114 Kişi FAVORİLERİME EKLE
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Tolkien'in en önemli çalışması olarak kabul edilen Silmarillion, onun yarattığı dünyanın özüdür. Kökleri Hobbit'ten önceye uzanır ve Yüzüklerin Efendisi'nde şekillenmeye başlayan bir dünyanın yaratılış öyküsünü barındırarak, tüm Tolkien eserlerinin üzerine yerleşebileceği bir yapı oluşturur. Yaşamı boyunca üzerinde çalışmayı terk edemediği ve giderek büyüyüp gelişen bu eser ancak ölümünden dört yıl sonra oğlu tarafından yayımlanabildi. Elflerin en beceriklisi olan Feanorun yarattığı üç Silmaril'in çalınmasıyla birlikte kadim dünyanın en kederli olayları gelişmeye başlar. Silmarillion, elflerin tanrılara isyan ederek Orta Dünya'ya sürülmelerini; orada insanlar ve Cücelerle birleşerek tanrıların en kötüsüne, Morgoth'a karşı verdiği umutsuz savaşı anlatır.

Daha önce "Güç Yüzüklerine Dair" ismiyle yayımlanan ancak Silmarillion kitabında olması gereken metinde bu kitapla birlikte tam metin olarak yayımlanmıştır.Sayfa Sayısı: 696

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İthaki Yayınları

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2007

Baskı Sayısı : 10. Basım

Sayfa Sayısı : 689

Ebat : 14x21

Medya Cinsi : Ciltsiz

ISBN: 9789752733947

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Fantastik Edebiyat: Kara deliğin içinde; küçük, oyuncu ışık toplarının peşinde...
Oylum Yılmaz

Fantastik edebiyata duyduğu ilgiyle Tzvetan Todorov’un “Fantastik” kitabını eline alanlar, kısa süre içinde ciddi bir hayal kırıklığına uğrayacaklardır. Çünkü Todorov, yapısalcı bir yaklaşımla bu edebi türü incelerken, her şeyden öte onun alegorik ve şiirsel okumaya kapalı olduğunu belirler.  Ve türü ortaya koyan ilk eserleri ele alır: Maupassant’ın, Henry James’in, Hoffmann’ın öyküleri, Balzac, Nerval gibi yazarların bu türe giren romanlarıdır bunlar ve günümüzün fantastik anlatılarıyla hiç ilgileri yoktur.  Çalışmanın nihayetinde ise fantastik edebiyatın Kafka’yla birlikte bittiğini belirtir Todorov. Çünkü, fantastik anlatılar doğal bir olaydan yola çıkarak doğaüstüne varırken, Kafka (Dönüşüm’ü masaya yatırarak)doğaüstü bir olaydan yola çıkarak anlatı boyunca bu doğaüstü hali doğallaştırmışt.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (16)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Tolkien

filminin çekilmemesini bütün gönlümle arzu ettiğim bir tolkien şaheseridir. tolkien diline hakim değilseniz ve yüzüklerin efendisi serisini güçbela bitiren arkadaşlar için çok ağır gelecektir. onun dışında orta dünya hakkındaki akıllardaki soru işaretlerini silmek için ilaç niyetindedir.

Zihin bulanıklığı

Bu kitap sizi öyle bir dünyaya sokar ki ÿ; eğer otobüste 5 saat bu kitabı okursanız buz gibi havada otobüste montunuzu unuttuğunuzu bile fark etmezsiniz. Hatta öyleki unuttuğunuzu 2 gün sonra arkadaşınız size yeni aldığı montunu gösterirken fark edersiniz.
Öyle bi dünyaya adım atarsınız ki pratik dersinizin olmadığı gün sabahın 8.30 unda labaratuvarin önünde dikilirsiniz. Tarihleri karıştırırsınız.
Velhasıl geniş bir zamanda rahat rahat sindire sindire okuyun. Yoksa yukarıda belirttiklerimin benzerini yaşamanız işten bile değil.
Ha bir de unutmadan söyleyeyim: Sakın ola uyumadan önce okumayın! Yoksa uykunuzda kendinizi elflerin divaninda, morgoth´un zindanlarinda,cücelerin mağaralarında bulursunuz. En yakın arkadaşınız yanınızda, kılıcınızı-zırhınızı kuşanmışÿ;orta dünyanın karanlık ormanlarında, morgoth´un balrogları arkanızda,ejderhaları üstünüzde oradan oraya savrulursunuz. Demedi demeyin.

basım tekrar gözden geçirilip basılmalı !!!!

ben bu kadar kalitesiz bir basım görmedim kadap guzel ama sankı küçük çocuklar birinci sınıfta okuyacak cocuklar için basılmış gibi sayfa kullanımı berbat dediğim gibi yazılar cok buyuk ve tekrar basılması şart