4,5/5 - 48 Kişi Yorum Yap, Kazan!

İlk Baskı Yılı : 2009

Baskı Sayısı : 12. Basım

Sayfa Sayısı : 863

Ebat : 13,5 x 21

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)     “Biri bana bu kitabın ne ile ilgili olduğunu sorarsa, ona dünyadaki her şeyle ilgili, diye cevap veririm. Gregory David Roberts, Bombay için tıpkı Lawrence Durrell'ın İs ... Tamamını gör
31,48 TL
46,3 TL %32
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

 

“Biri bana bu kitabın ne ile ilgili olduğunu sorarsa, ona dünyadaki her şeyle ilgili, diye cevap veririm. Gregory David Roberts, Bombay için tıpkı Lawrence Durrell'ın İskenderiye, Melville'in Büyük Okyanus, Thoreau'nun Walden Gölü için yaptığını yapmış. Bombay’ı dünya edebiyatının sonsuza dek anılacak yerlerinden biri kılmış.”

-Pat Conroy-

 

“Aşk, kader ve yaptığımız seçimler hakkında bildiklerimi öğrenmem çok uzun sürdü, dünyanın pek çok yerini dolaşmam gerekti ama hepsinin özünü bir anda, bir duvara zincirlenmiş halde işkence görürken kavradım.”

“Eşsiz, kesinlikle çok cesur ve inanılmaz vahşi. Shantaram en zengin hayal güçlerini bile hazırlıksız yakalayacak.”

-Elle-

 

“Shantaram ilk cümlesiyle tavlıyor. Heyecan verici, dokunaklı ve korkutucu... Muhteşem bir roman.”

-Detroit Free Press-

 

“Çok zekice... Canlı karakterlerle dolu. Ama Shantaram'daki en güçlü karakter şehrin ta kendisi, Bombay. Roberts'ın Hindistan'a, orada yaşayan insanlara duyduğu içten sevgi, kitabı okumayı daha da zevkli kılıyor. Roberts bizi Bombay’ın gecekondularına, uyuşturucu satılan mekanlarına, batakhanelerine, barlarına götürüyor ve, siz de gelin, diyor.  Biz de gidiyoruz.”

-The Washington Post-

 

“Nefes kesici... Yürekten hissedilen, film gibi izlenen bir yapıt. Heyecanla okunuyor.”

-Publisher's Weekly-

 

“Nefis yazılmış, sayfalarını çevirmekten kendinizi alamayacağınız bir başyapıt. Kişi ve yer adlarının gizlendiği romanlara bir yanıt. Az sayıda yabancının bildiği Hindistan'ın öteki yüzünün enfes bir anlatımı.”

-Kirkus Reviews-

 

“Yaratıcı bir anlatım.”

-People-

 

“Canlı ve eğlenceli. Duygusal ve sinematik güzellikteki dili çok etkileyici.”

-USA Today-

 

“Engin bir düşünce gücü, sıradışı bir vizyon.”

- Time Out-

 

 

 

 

 

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Fikri Sabit

Yayım dünyamızın en bereketli zamanlarında çok satan, çok konuşulan dolayısıyla da Hollywood uyarlaması çekilen bir romanla karşı karşıyayız yine. İçinde kayıp semboller değil, kayıp ruhlar barındırmasıyla ilgi çekiyor, doğunun bir türlü tüketilemeyen mistisizminden beslenen bir roman gibi görünüyor "Shantaram", peki gerçekten de kaybolmuş ruhlara deva olup,  doğudan batıya manevi bir pansuman yapabiliyor mu? İşte orası pek şüpheli. Olsa olsa batılı gözün, doğunun ruhunu anlamada hangi aşamaya geldiğine dair zayıf bir izlenim, bir tür hayal kırıklığı daha... .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

Artemis’in yeni kitabı Shantaram 2011’de sinemalarda!
Oyuncu: Johnny Depp. Yapımcı: Brad Pitt.

Shantaram*
*Tanrı’nın huzur bahşettiği.

"Aşk, kader ve yaptığımız seçimler hakkında bildiklerimi öğrenmem çok uzun sürdü, dünyanın pek çok yerini dolaşmam gerekti ama hepsinin özünü bir anda, bir duvara zincirlenmiş halde işkence görürken kavradım.".

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%91,7
%6,3
%2,1
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

09.02.2015

Kaçırılmamalı

Önce kalınlığı gözünüzü korkutuyor ama sonra elinizden bırakamıyorsunuz. Bir ülke, ülkenin kültürü, yaşam biçimi, sanki o ülkeden birisiymiş gibi hissedebileceğiniz şekilde içinize işliyor . Ama sadece bu değilÿ; insan olmak , iyilik-kötülük arasında var olan ince çizgiler , seçimler ve kader , aşk ve pişmanlıklar , suç ve suçluları an gelip sevgiyle sardığınız anlar... Kısaca hayatın ta kendisi , insanın ta kendisi bir kitap ! Tebrikler Gregory David Roberts !

06.01.2014

Linbaba´nın peşine takılın ve nereye giderse siz d

Kitap çok yalın ve Stephen King´in yazarken telepati kurmak dediği şeyi yapan; yani yazar ne görüyorsa ve ne hissediyorsa size de aynısını sunan bir anlatıma sahip; Banu Taylan Öğüdücü´ye de bu lezetten tek bir baharat zerresi dahi kaybettirmeden aynı anlatımı çeviriyle aktarabildiği için ayrıca teşekkür etmek isterim.

Kitap, kapakta da belirtildiği üzere her şey hakkında bir kitap; benim söyleyebileceğim şey ise, oturduğunuz yer ister İstanbul, isterse Ontario olsun; Bombay´a en kestirme gidiş yolu bu kitabın kapağını açmak ve bu nefes kesici maceraya tanık olmak. "Hayatımı yazsam roman olur" diyen nicesi vardır; ama Gregory David Roberts´ın hayatı gerçekten roman, hem de süper bir roman :)

03.09.2013

muhteşem

Baştan sona muhteşem. Kaçırmayın diyorum!!!