Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Seyrek Yağmur

Seyrek Yağmur

Seyrek Yağmur

8/10 - 27 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

İletişim Yayıncılık , Türkçe Edebiyat Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Bir pazar sabahı Rıfat günlerin aynı kaba damlamadığını fark etti. "Günler damlıyor ama aynı kaba değil," dedi. Gökyüzüne baktı: Boştu. Hiç bulut yoktu, aslında hiçbir şey yoktu. Çağımızın çıplak güneşi her şeyi yok etmişti, enginliği, bulutları ve kuşları… Maviyi bile yok etmişti, sonra da sırasıyla diğer renkleri, bazı sesleri, kelimeleri ve anlamları. İnsan bu yoklukta yeni bir şey söyleyemez, olsa olsa kendini tekrar ederdi.

Rıfat, zamanımızın bir kahramanı gibi, bir niteliksiz adam gibi, bir aylak adam, bir lüzumsuz adam gibi, bir "R." gibi, geziyor hayatın içinde. Hayat, arada Rıfat'ın dükkânına da uğruyor. Rıfat, filmleri, kitapları, hayalleri, fikirleri, dertleri, mes'eleleri de geziyor. Ortaya sorulmuş soruları üzerine alınıyor, bazı. Neyin peşinde bu adam?

Rıfat, bir hikâyenin içinde midir, anlamaya çalışıyor, insanın bir hikâyenin içinde olduğunu anlamasının yolunu arıyor… Seyrek yağmura şemsiye açılır mı?
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 100

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2016

Sayfa Sayısı : 100

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750518775

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Rıfat diye biri

Burcu Bayer

Barış Bıçakçı, Seyrek Yağmur'da metnin süreklilik, bölümler arası bağlılık gibi iç dinamiklerini göz ardı ederek biz okurları başına buyruk, deneysel bir metinle baş başa bırakıyor.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (5)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
fiyasko

Okuduğum en saçma kitaptı. Yazarın Bizim Büyük Çaresizliğimiz'in neden bu kadar abartıldığına şaşıyordum. Sonra diğer iki kitabını da okudum. Şu an Seyrek Yağmur'u okuyorum. En iyi ilk kitabıymış. Kötünün iyisi.

kesinlikle tavsiye ederim

yalın, duru en iyi kim yazıyor derseniz kesinlikle barış bıçakcı derim..
ne güzel bir uslubu var, insanı yormayan, zorlamayan..
favorilerimdendir.

...

Bir kitap çok satmaya başlayıncaÿ; yazarın veya yazılanın efsaneleşmesi ya da otomatikleşmesi arasındaki çizgi belirlenir. Barış Bıçakçı´yı severek okuyordum fakat belli bir süre sonra yazdıkları hep aynı geldi. Bir güncelleme ya da okuru şaşırtma eylemi yok.