Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ses Kayıt ve Müzik Teknolojileri

Ses Kayıt ve Müzik Teknolojileri

Ses Kayıt ve Müzik Teknolojileri

9/10 - 36 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

Çitlembik Yayınları , Araştırma Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Herkes için müzik teknolojisi!

"Ses cihazları kendimi bildim bileli hep ilgimi çekmişti. 80'ler sonunda grubumla birlikte stüdyoda kayıt yapmaya başladığımızda ses cihazlarına ve ses kaydına olan ilgim adeta tutkuya dönüştü," diyor Ufuk Önen. Sonunda bu tukusunu bir kitap haline getiriyor. 2003'ten beri hazırlığı süren Ses Kayıt ve Müzik Teknolojileri adlı kitabı, bu konuda hiç bilgisi olmayanlara bile gerekenleri öğretebilecek bir kaynak niteliğinde.

"Ses nedir?" sorusuyla açılıyor kitap, ardından Desibel, Basınç Seviyesi, Dijital Ses Teknolojisi, Mikrofonlar, Senkronizasyon, MIDI gibi konular takip ediyor. Kitabın sonunda bir de terimler sözlüğü var tabii ki. Önen'in basit bir dille yazdığı Ses Kayıt ve Müzik Teknolojileri, konuyla ilgilenenlere ilaç gibi gelecek.

"Bu kitabın ses kayıt, müzik teknolojisi ve müzik prodüksiyonu alanlarında çalışan, çalışmak isteyen ya da bu konularla sadece hobi olarak ilgilenenler için yararlı bir Türkçe kaynak olacağını umuyoruım."Sayfa Sayısı: 480

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Çitlembik Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2007

Sayfa Sayısı : 480

Dil : Türkçe

ISBN: 9789944424172


Yorumlar (3)

Profesyonelliğe ilk adım

Kitap ciddi anlamda parasını sonuna kadar hakediyor. Müzik adına en kapsamlı eğitim kitaplarından birisi. Müzikle profesyonel olarak uğraşmak isteyen herkese öneriyorum.

Faydalı

En ince ayrıntıya inilmiş kitapta, DAW programlarından ve ilgili plug-inler den mix Mastering, Mikrofon seçimlerinden frekans nedir, Tını nedir yani kısa çok kapsamlı bir kitap Türkçe olarak bu kadar kapsamlı bir kitap yok herhalde.

Her türlü müzisyenin kitaplığında bulundurması ger

İçeriğinde çoğu bilgiyi barındıran, açıklayıcı bir kitap. İlk başta yazarına ve emeği geçen herkese çok teşekkürler...